Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЦВК «розчищає дорогу»

А Верховний Суд вивчає скарги
30 грудня, 2004 - 00:00

Центральна виборча комісія планувала вчора завершити приймати протоколи територіальних виборчкомів про результати голосування 26 грудня. За словами глави ЦВК Ярослава Давидовича, станом на 13.30 вчорашнього дня Центрвиборчком прийняв протоколи практично з усіх тервиборчкомів, окрім 8. Зокрема, ще не були передані до ЦВК три протоколи тервиборчкомів з Луганської області, два — з Одеської області, один — з Дніпропетровської. Разом із тим Я. Давидович підкреслив, що всі ці «протоколи вже в дорозі».

Глава ЦВК зазначив, що Центрвиборчком на першому етапі приймає ці протоколи «до відома», а потім їх аналізуватиме. За словами Я. Давидовича, на той момент у ЦВК не надійшло повідомлень із судів про скасування результатів голосування на якихось виборчих дільницях. Глава Центрвиборчкому також повідомив, що в Комісію надійшла 41 скарга на порушення. Однак не всі вони були оформлені належним чином, і тому їх повернули.

Ярослав Давидович нагадав, що у вівторок, 28 грудня, закінчився останній термін подання скарг з приводу порушень, допущених під час голосування й підрахунку голосів. О 23.55 у вівторок була зареєстрована скарга від кандидата Віктора Януковича з приводу порушень у всіх 225 округах. Для вивчення цієї скарги створено спеціальну робочу групу на чолі із заступником голови ЦВК Мариною Ставнійчук.

Я. Давидович також нагадав, що термін розгляду скарг на порушення, допущені під час голосування й підрахунку голосів, закінчується сьогодні, в четвер, 30 грудня. Інші скарги, що зачіпають більш широке коло питань, підлягають розгляду в 5-денний термін.

Глава ЦВК не назвав приблизну дату підбиття офіційних підсумків виборів. «Ми рухаємося поетапно, — вже завершили підрахунок голосів за системою «Вибори», зараз завершується приймання протоколів територіальних виборчих комісій і незабаром завершимо розгляд скарг. Таким чином, ми розчищаємо дорогу для розгляду протоколів територіальних комісій на засіданні комісії, однак коли це буде — важко сказати», — зазначив він. Я. Давидович підкреслив, що ЦВК «вирішуватиме всі питання в терміни, визначені законом».

Тим часом уповноважений представник кандидата у президенти Віктора Януковича у Центральній виборчій комісії Нестор Шуфрич подав до ЦВК скаргу з приводу порушень під час голосування 26 грудня у всіх 225 виборчих округах України. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомили у середу в прес-службі ЦВК. До скарги додається документальне підтвердження в 27 томах, вона перебуває на попередньому розгляді Центрвиборчкому. Раніше Н. Шуфрич заявляв, що команда В. Януковича подасть до ЦВК також скаргу з вимогою визнати вибори такими, достовірний результат яких встановити неможливо. Сам кандидат В. Янукович заявив 27 грудня про намір вимагати перегляду у Верховному Суді підсумків голосування 26 грудня і скасування результатів виборів. «Сьогодні я не вірю Цивільній палаті Верховного Суду, — підкреслив кандидат. — Вимагаю, щоб скарги розглядала вся колегія Верховного Суду, щоб зроблено це було публічно, як і першого разу».

Учора керівник прес-служби Верховного суду Ліана Шляпошникова повідомила агентству Інтерфакс-Україна, що представники В. Януковича подали у Верховний Суд 4 скарги, що стосуються порушень у ході виборів президента 26 грудня. На даний момент скарги знаходяться в процесі попереднього вивчення, сказала Л. Шляпошникова.

Коментуючи подання Віктором Януковичем низки скарг до Верховного Суду, глава ЦВК зауважив, що «кожний суб’єкт має право на оскарження» у Верховному Суді тих чи інших порушень. Разом із тим він нагадав, що всі скарги В. Януковича, подані до Верховного Суду на постанову та діяльність Центрвиборчкому, залишилися без задоволення.

Газета: