Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

До Великодня — два тижні

Час духовно налаштуватися на зустріч одного з найбільших релігійних свят
8 квітня, 2011 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Учора, 7 квітня, християни відзначали Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке вважається третім за значенням народно-релігійним святом після Великодня і Різдва Христового. До дня Христового Воскресіння лишається ще два тижні Великого посту, і саме час духовно налаштуватись до зустрічі великого релігійного свята, зокрема подумати, які добрі справи можна зробити та спокутувати свою провину. Як зазначив «Дню» отець Роман Лагіш (УГКЦ) найменші зусилля людини і старання до добра винагороджуються світлим днем Воскресіння.

«Паска передовсім — це свято Божої радості і перемоги, зокрема, коли ми будемо на Паскальних богослужіннях, будемо чути, що це є радісна і світлопромінна ніч, яка є провісником дня Воскресіння. Це має досить глибокий і символічний зміст, тому що враз із ранішнім світлом, яке ми зустрінемо в день Паски, приходить для нас Божа перемога. Із цього погляду учитель церкви Іван Златоустий, якого послання ми чуємо на воскресній утрені, буде казати, що радійте ті, хто постив і не постив, хто прийшов раніше і пізніше, хто чинив найменші зусилля і старався провадити якісь аскетичні діла, і хто строго постив та чинив величезну покуту протягом цього сорокаденного шляху, бо Бог, який приходить, є милосердним, і не ділить, як суддя, по частинах те, що ти вчинив. І ці всі речі надихають християнина, що все, що він робив чи старався робити, не є марним, те, що Воскресіння прийде, ця правда є незаперечною. Це є для нас, передовсім християн, великою надією, що можна зробити новий крок. Бог дає тобі новий шанс, дає тобі чисту сторінку, на якій ти можеш писати. І це є дуже і дуже багато. Цього року, як і торік, досить провидінно збігається Великдень християн західної і східної традиції. І Благовіщення, у відповідності до цього, припадає вже майже напередодні Паски. Це досить добра нагода, оскільки Благовіщення у богослов’ї — це початок історії спасіння. Марія, так кажучи Богові згоджується на те, щоби стати матір’ю Бога. У відповідності, ми в Ісусі Христі станемося синами Отця. Паска — це центр усіх християнських свят, навколо неї мовби плеядою складаються всі інші празники, тому вона є центральною у житті християнина і на ній базується наша віра», — додає отець.

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: