Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

«Горбатому «Запорожцю» — п’ятдесять років

Власники авто з України, Росії, Польщі, Литви, Німеччини та Білорусі зібрались на святкування в Запоріжжі
23 липня, 2010 - 00:00
ФОТО АВТОРА

У Запоріжжі на острові Хортиця відбувся Міжнародний зліт власників автомобілів «Запорожець». У програмі — відзначання ювілею 50-річчя випуску першого автомобіля ЗАЗ-965. Ентузіасти марки з України, Росії, Польщі, Литви, Німеччини та Білорусі з автомобілів ЗАЗ-965 на центральній площі міста «намалювали» цифру 50.

Спеціальна комісія разом із представником Книги рекордів України зафіксувала офіційне досягнення — найдовшу колону з автомобілів ЗАЗ-965, в яку вишикувалися рівно 50 автомобілів цієї марки. Разом з «горбатими» до колон долучилися ще 50 автомобілів-родичів — ЗАЗ-966 і ЗАЗ-968. Один із організаторів святкування, Львівський автофан-клуб «ЗАЗ-КОЗАК», нагородив учасників зльоту, які прибули з найвіддаленіших географічних точок. Спеціальні призи у формі ЗАЗ-965 одержали автомобілі з Геннебаха (Німеччина), Санкт-Петербурга (Росія), Севастополя та Луганська. Найдовшу відстань до Запоріжжя здолав ЗАЗ-969 із міста Омська (Росія). По завершенні зльоту на Хортиці частина учасників вирушає в автопробіг дорогами Криму, а в таборі «Артек» для дітей буде організовано «День народження «Запорожця».

Євген КРАВС
Газета: