Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

КОРОТКО

24 березня, 1998 - 00:00

ПОЗИЦІЯ
Ярослав Федорин: Президент не зацікавлений, щоб кияни обирали мера

Існує версія, що місцеві вибори, які мають відбутися разом із парламентськими - 29 березня, - будуть перенесені на довший термін. За тією ж версією, такий сценарій був би вигідний сьогоднішній владі, яка не хоче втрачати своїх позицій у столиці. Чи завадять недемократичні кроки влади обрати киянам мера у встановлений законом термін? На запитання кор. "Дня" Тетяни ШУЛЬГАЧ відповідає народний депутат Ярослав ФЕДОРИН:

- Думаю, що вибори відбудуться разом із парламентськими. На засідання Верховної Ради 24 березня має бути винесено питання подолання вето Президента на закон про столицю. Думаю, що в сьогоднішніх передвиборних умовах це вето буде подолано. Вибори відбудуться, а далі справа за Конституційним Судом, який прийме рішення щодо конституційності виборів київського міського голови. Я передбачаю такий сценарій.

У тому, щоб вибори не відбулися, перш за все, зацікавлений Президент, бо його влаштовує та система управління, яка є. Зацікавлені також певні політичні сили, які виявилися не готовими до цих виборів.

Я противник того, щоб обраного киянами голову Президент призначав потім головою держадміністрації. Але, оскільки вже таке положення занесено до Конституції, то, можливо, і варто піти таким шляхом, тому що двовладдя в Києві ми вже декілька разів мали і не хотілось би ще раз перетягувати цього каната.

ВЕРСІЇ
"Всеукраинские ведомости" стали жертвою політичного терору?
Віктор ВОРОНЮК, "День"

У ніч на 22 березня в Києві група невідомих закидала вікно третього поверху, де розміщується бухгалтерія редакції газети "Всеукраинские ведомости", пляшками із запалювальною сумішшю.

Як повідомив кореспондентові "Дня" Володимир Ільченко, заступник головного редактора "ВВ", унаслідок попадання трьох пляшок і двох 200-грамових банок із бензином у приміщенні спалахнула пожежа. Вогонь, на щастя, не проник у середину редакції.

Те, що сталося, за словами В. Ільченка, редакційним колективом розцінюється як "чергове політичне замовлення, скероване на зрив виходу газети". "Нас почали залякувати застосуванням сили", - підкреслив заступник головного редактора. До версії "залякування" сьогодні схиляються і працівники правоохоронних органів. Ними, зокрема, встановлений гараж, із даху якого здійснювалося "бомбометання".

У той же час Олександр Зарубицький, начальник прес-центра Головного управління МВС України в Києві, не виключив, що підпал міг бути кимось інсценізованим. Зокрема, "тими, хто під НП хотів затушувати щось інше". Він також зазначив, що в будівлі, де розташовані "ВВ", виявлено багато розбитих 200-грамових банок. "Хтось явно діяв не зовсім професіонально. Не хотів би підозрювати журналістів "Ведомостей". Але коли б'ють по бухгалтерії, намагаючись підпалити бухгалтерські документи, така версія напрошується мимоволі".

У цей час на місці події працює київський карний розшук. За результатами роботи слідчих стане ясно, буде порушено кримінальну справу чи ні.

Прем'єр прем'єром хоче бути, а не депутатом
Очолювати партійний список - це ще не означає хотіти бути депутатом. Цією сакраментальною думкою поділився учора з журналістами в Сімферополі голова президентської адміністрації Євген Кушнарьов. "Валерій Пустовойтенко не має наміру ставати депутатом. Він має намір залишатися прем'єр-міністром доти, доки йому довіряє Президент", - повідав він про майбутнє Валерія Павловича.

 

Газета: