…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Олена МОЗГОВА: «Не можна бути демократами наполовину»

27 липня, 2004 - 00:00

На початку вересня у Києві чекають членів делегації з оргкомітету конкурсу «Євробачення», які мають оголосити свій остаточний вердикт: де ж пройде 50-й форум естрадної пісні. Поки що на порядку денному розглядаються три варіанти. За концертний комплекс на Лівому березі Дніпра ратувала мерія нашої столиці, але його ще не добудовано (будівлю обіцяють здати до березня). Директор телевізійного департаменту Європейського мовного союзу Бйорд Еріксен і виконавчий директор конкурсу Сванте Стокселіус більше схиляються до варіанту Палацу спорту. Головний козир «за» — центр міста, зручності інфраструктури, можливість представникам іноземних ЗМІ працювати автономно та інше. Проте є сумніви, чи витримає стеля Палацу важку апаратуру (від 30 до 60 тонн) для телетрансляції і забезпечення шоу. Є і варіант «привид»: перемістити дію конкурсу на корабель, стадіон чи взагалі перенести дію «Євробаченя-2005» до іншої країни. Але це станеться тільки у крайньому випадку, якщо представники оргкомітету вважатимуть, що Україна, а саме Київ, не готові провести естрадний форум. Важливе питання вирішуватиметься голосуванням.

— Як проходитиме відбірний тур на «Євробачення-2005»?

— Ми вирішили максимально розширити склад претендентів, які бажають взяти участь у конкурсі, давши шанс кожному заявити про себе, — розповіла музичний продюсер УТ-1, координатор відбірного конкурсу Олена Мозгова. — Не слід забувати, що «Євробачення» — це конкурс пісень, а не виконавців. Ми запропонували абсолютно прозорі умови відбірного туру. Запрошуємо взяти у ньому участь не тільки сьогоднішніх «зірок», лауреатів і дипломантів різних конкурсів, а й тих співаків, хто робить тільки перші кроки на естраді, тобто які досягли на момент відбірного туру 16-річного віку.

Відбірний тур пройде у три етапи: накопичувальний, півфінал та фінал. Звичайно, ми значно ускладнили собі життя, але не можна бути демократами наполовину. Ми вирішили бути відкритими, щоб ніхто не говорив, нібито результати підтасовано. До 26 вересня журі, склад якого сьогодні формується, визначить 100 пісень-претендентів. Як знати, може серед них з’явиться справжній хіт і він дозволить Україні знову перемогти на конкурсі. А щоб усі учасники знаходилися в однакових умовах, ми запросимо співаків на зйомки до Києва. Плануємо провести на УТ-1 пряму трансляцію концерту 20 фіналістів. Причому за учасника, який сподобався, зможуть голосувати телеглядачі. Саме глядачі визначать, хто представлятиме Україну на «Євробаченні-2005».

— Якою мовою має бути пісня?

— Це не має значення. «Євробачення» — конкурс міжнародний і тому, за його умовами, мова пісні не має значення. Є одне «але» — не можна використовувати ненормативну лексику. Пісня не має бути видана в альбомі і не звучати до 1 жовтня цього року. Її тривалість не більше трьох хвилин. Для виступу можна використати групу підтримки (музикантів, бек-вокалістів або танцюристів), але разом з солістом їх має бути не більше шести осіб.

— Де пройде фінал відбірного туру?

— Якщо Палац спорту не закриють на реконструкцію, то фінал проведемо там. Ми хочемо його максимально наблизити до формату «Євробачення». На голосування буде відведено 15 хвилин. За результатами інтерактивного голосування оголосимо переможця, який у травні боротиметься за Гран-прі конкурсу. Користуючись нагодою, звертаюся до всіх, хто відчуває у собі сили гідно виступити на «Євробаченні-2005» і взяти участь у нашому відбірному турі. Отже, вперед, сміливі і талановиті!

Тетяна ПОЛІЩУК, «День». Фото з архіву «Дня»
Газета: