…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Після п’яти паводків поспіль Чернівці накрив смерч

23 липня, 2010 - 00:00
ЗА ЛІЧЕНІ СЕКУНДИ СМЕРЧ ПОЗРИВАВ НАВІТЬ МІЦНІ ДАХИ / ФОТО ІЛЛІ ПЕРОГАНА

Несподіваний природний катаклізм спіткав мешканців одного з найбільших районів обласного центру — Садгірського. Локальний смерч, лійка якого була завширшки 100 метрів та котрий пронісся лишень трикілометровою смугою, цілком зруйнував дахи 15 будинків та пошкодив ще 65. Шквал порвав лінії електропередач, пошкодив газопроводи. Обійшлося без жертв, але багато людей у шоці від пережитого, а один чоловік, якого смерч скинув з даху, де він лагодив антену, у важкому стані в лікарні.

За словами голови Садгірської районної ради Юрія Буреги, за попередніми підрахунками, смерч завдав збитків району на півмільйона гривень. Влада міста й області пообіцяла допомогти постраждалим будівельними матеріалами. Літнім та немічним ремонти покрівель здійснять ремонтні бригади. Наразі бійці МНС розчищають завали від шквалу, працівники енерго- та газової служби лагодять своє господарство.

Начальник Чернівецького гідрометеоцентру Тетяна Негадайлова каже, що смерчі на Буковині бувають вкрай рідко. Не частіше, ніж раз на десять років, а у Чернівцях останній був шість десятків років тому. Щоправда, мешканці міської околиці Ленківці стверджують, що два роки тому їхнім мікрорайоном також пронісся смерч, але його не зафіксували.

Нинішній рік у Чернівецькій області вкрай багатий на природні катаклізми. Внаслідок тривалих сильних опадів, що не припинялися майже три тижні, на Буковині зафіксували п’ять повеней поспіль (утім, рекорд ще не побито, позаяк улітку 1955-го їх було цілих 10). Щойно дощі припинилися — здійнявся смерч.

Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці
Газета: