Малоросійство — це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція.
Євген Маланюк, український письменник, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

«Поштовх для внутрішнього зростання»

Майже місяць Фотовиставка «Дня» — в Ольгополі... На перетині туристичних шляхів України
8 липня, 2011 - 00:00
ФОТО ОЛЕГА НИЧА

Сьогодні Фотовиставка «День-2010» відкривається у містечку Ольгопіль Вінницької області. Нашу газету з жителями Ольгополя вже кілька років поспіль поєднують теплі партнерські стосунки. Ольгопільчани активно долучаються до заходів, що їх організовує «День» (директор СТОВ «Ольгопіль» Павло Каленич незмінно підтримує Фотовиставку та є учасником акції «Подарунок рідній школі»), а редакція газети натомість не оминає увагою жителів містечка під час формування своїх інтелектуальних маршрутів та під час пошуку компетентних авторів й експертів.

І цього разу «День» представив у Ольгополі 150 найкращих світлин-переможців ХІІ Міжнародного фотоконкурсу. Це вперше місцевим жителям випала можливість побачити відразу таку велику кількість робіт. А завдячують вони нею підприємцеві Павлу Каленичу, зусиллями якого будинок культури було відреставровано, розширено, тепер він по праву називається палацом культури. В умовах, коли культурної політики в селі практично немає, приклад Ольгополя яскраво показує, яку підтримку може мати село чи містечко від одного свідомого підприємця, який, у хорошому розумінні цього слова, почуває себе господарем на своїй землі.

Інтелектуальні подарунки від нашого видання та меценатів у вигляді передплат на газету «День» та книжок із Бібліотеки «Дня» традиційно отримають школи та бібліотеки навколишніх сіл у рамках акції «Подарунок рідній школі». Як показує попередній досвід, читають їх не лише місцеві жителі, а й школярі та студенти з великих міст, що приїжджають до дідусів і бабусь на літні канікули.

Фотовиставка в Ольгополі буде відкрита для відвідувачів майже місяць. Таке тривале експонування, здавалося б, у невеличкому населеному пункті — не випадкове. Ольгопіль приваблює туристів, і не лише тому, що сам є оазисом «зеленого» туризму, а й тому, що від містечка рукою подати до важливих і цікавих місць нашої країни, які варто відвідати. Немирівське скіфське городище, Державний історико-культурний заповідник «Буша» (в тому числі й скельний храм із давньослов’янським рельєфом), Ставка Гітлера «Вервольф», Літературно-меморіальний музей М. Коцюбинського — це далеко не повний перелік цікавих місць. На Вінниччині близько 24 міст і містечок вважаються історичними поселеннями. Тому тих, хто шукає нових знань про свою країну та інтелектуального розвитку, тут не бракує.

Поки цей матеріал готувався до друку, Фотовиставка саме монтувалася в ольгопільському будинку культури. Але, як розповів «Дню» Олег Нич, один з постійних учасників із призерів Фотоконкурсу й автор «Дня» (до речі, з сусідніх Чичельників), що також долучився до організації, вже напередодні офіційного відкриття у будинку культури зібралося чимало зацікавлених ольгопільчан.

— Місцеві жителі, задовго до приїзду Фотовиставки, з нетерпінням чекали її, перепитуючи, коли «День» завітає до Ольгополя, і готували себе до сприйняття фоторобіт. Адже для них — це поштовх до внутрішнього зростання. Я помічаю, як Фотовиставка «Дня» змінює людей. Спершу вони відвідують її, можливо, просто з цікавості, але бачать роботи, що змушують замислитися, і наступного разу приходять вже з абсолютно іншими думками, — говорить Олег НИЧ. — Правда, ольгопільчани сьогодні перебувають у привілейованому становищі, адже Фотовиставка «Дня» у їхньому містечку не вперше (Наша газета їде туди, де бачить зустрічне бажання робити спільну справу. — Ред.). Я навіть скажу, що з кожним роком у них зростають запити на інтелектуальний продукт, вони чекають на нові цікаві сюжети, інтерпретації. Але фотороботи їх не розчаровують. Цього разу у тих людей, що прийшли напередодні відкриття, було повно емоцій. А це — один з критеріїв, який показує — вдалі роботи чи ні. Якщо люди радіють, сумують разом з героями світлин, це означає, що фото зуміло залишити слід.

Які світлини залишили найглибші сліди у серцях ольгопільчан, ми дізнаємося з результатів традиційного голосування відвідувачів, а їхні враження будуть опубліковані в «Дні» вже незабаром.

Вікторія СКУБА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ