Скоро побачила Україна, що попалась у неволю, бо вона по своєй простоті не пізнала, що там був цар московський, а цар московський усе рівно було, що ідол і мучитель
Микола Костомаров — видатний український історик, поет-романтик, мислитель, громадський діяч та етнопсихолог

Страшенно непристойна історія

18 травня, 2012 - 00:00
ФОТО З САЙТА TRINIXY.RU

Редактор попросила мене написати з чоловічого погляду, що я думаю про знамениту павлоградську випускницю у прозорій сукні а ля Мадонна.

Оскільки мені як чоловікові хочеться виглядати добре, а гарна репутація відповідно потребує поінформованості, то я подивився в Інтернеті, як ця сукня виглядає на інших дівчатах. Одразу скажу — прекрасно виглядає. Ще в Мережі (ох вже ця Мережа!) з’явилася за вчорашній день купа «фотожаб» — тобто комп’ютерних монтажів, на яких дотепники в цю сукню одягли однокласниць знаменитої випускниці, її однокласників і навіть Януковича. Президент стоїть на ганку разом із Медведєвим і промовляє: «А шо делать, Дима. Тренд такой».

Повернімося до Павлограда. Трохи знаю це місто. Шахтарське, промислове. Одноманітності вистачає. Звісно, коли тобі 17 і від виходу в майже-доросле життя голова обертом іде, хочеться виглядати яскраво, надто ж серед сірого індустріального краєвиду. І де ж тут непристойність?

Непристойність не в тому, що дівчина більше роздягнена, ніж одягнена (чоловічий погляд не проти), а в тому, що одягнена погано. Погано — тобто вульгарно (більш точним тут було б чудове російське «пошло»). Вульгарність — це занадто кричущі й недоречні деталі, як, наприклад, червоні черевики, котрі, здається, були витягнуті з іншого гардеробу й навіть з іншого часу; вульгарність — це оті панчохи, наче поцуплені з дешевого стриптиз-шоу, і, нарешті, світле розпущене волосся пасує до решти, як до ко... лібрі сідло. На інших світлинах та ж сама сукня врівноважена правильною зачіскою, взуттям, макіяжем і т. ін. А тут — таке враження, що взяли кількох цілковито різних дівчат одразу й зібрали з них такого неповнолітнього Голема.

У цю мить всередині чоловіка Дмитра Десятерика прокидається випускник Дмитро Десятерик, і, стрибаючи на одній ніжці, починає тішитися з того, що кайдани тяжкії впали, що ніхто більше дітям не наказує, як одягатися, як жити й як дихати, що навіть у сірому Павлограді наші брат і сестра можуть самовиражатися як хочуть, не те що в клятій зразково-показовій дніпропетровській школі №23, де всі ходили строєм.

Після певної боротьби ми — чоловік і підліток — доходимо згоди. З нашого спільного погляду пречудово, що прийшла свобода, що сексуальна революція перемогла й ніхто ніким не командує. Кепсько те, що, знов-таки, ніхто нікого не вчить гарному смаку. Як наслідок — його й немає. Що в повсякденні, що в телевізорі, що в політиці (тому Янукович на тій фотожабі не дуже й дивує). І в одязі також.

А поганий смак, панове, — це страшний злочин.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»
Газета: