Не нарікайте, що народ бідний, але робіть, щоби був культурний і тоді буде і матеріально щасливіший!
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

Дніпропетровське лобі очолить Єхануров

18 серпня, 2007 - 00:00
ЮРІЙ ЄХАНУРОВ

Керівник передвиборного штабу блоку «Наша Україна — Народна самооборона» у Дніпропетровській області Юрій Єхануров не бачить особливих проблем у відносинах з теперішнім керівництвом Дніпропетровської області. Він не заперечує, що приблизно місяць тому йому пропонували повернутися в губернаторське крісло. Проте, як справжній джентльмен, Юрій Іванович не захотів кривдити сьогоднішню «господиню» області. «Те, що Дніпропетровська область займає керівні позиції після Києва в Україні, — підкреслив Ю. Єхануров, — велика заслуга Н. Дєєвої». Після цього, додав він, було прийнято рішення поставити губернатором «іншу людину». Однак подробицями цієї історії Ю. Єхануров не став ділитися з пресою. Непорозуміння зі спробою заміни губернатора в липні поточного року керівник штабу пропрезидентського блоку назвав «помилкою в системі влади». «Кожна влада має право на помилку», філософськи підсумував він.

Відповідаючи на запитання про те, чому Дніпропетровщина як «керівна область» слабо представлена у списку блоку «Наша Україна — Народна самооборона», Ю. Єхануров пояснив такий стан речей… зміною кадрів. Мовляв, старі й досвідчені пішли, а молоді ще набираються досвіду. Проте сам Юрій Іванович, який з часів губернаторства вважає себе дніпропетровцем, обіцяє лобіювати інтереси області у столичних інстанціях. Не виключено, що він знову подумує і про прем’єрство, вважаючи, що лідер його блоку — Ю. Луценко не має таких планів, а націлився, за його висловлюванням, як «свердло з побідитовим наконечником» на пост міського голови столиці.

Досить пишномовно Ю. Єхануров висловився про перспективи створення коаліції в майбутньому парламенті. Він нагадав, що НУ-НС і БЮТ уклали угоду про співпрацю, однак при цьому висловив здивування з приводу ідеологічної орієнтації «тимошенківців». З одного боку, сказав він, вони прагнули вступити до Соцінтерну й бути «нормальною лейбористською партією», з іншого — недавно стали «баражувати» у бік Європейської народної партії. Серцю самого Юрія Івановича милий лібералізм, а тому ідеологію своєї партії він бачить як «правоцентристську». Водночас, за словами Ю. Єханурова, «буде дуже добре», якщо Партія регіонів підтримає соціальні ініціативи «Нашої України» і БЮТ. «Це означає, — сказав він, — що у політичних еліт є якась спільність інтересів». Загалом, головним завданням цих виборів Ю. Єхануров вважає створення в майбутньому парламенті «пропрезидентської коаліції».

Вадим РИЖКОВ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ