Мене вчили і я вчив, що сенс життя в творенні добра людям, у піднесенні матеріального та культурного рівня народу, у пошуках істини, у боротьбі за справедливість, національну гордість та людську гідність.
Олекса Тихий, український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української Гельсінської групи

Завтра — День Державного Прапора

Кілька історій про те, як на початку 1990-х років синьо-жовтий стяг здійнявся над Херсонщиною, Кримом та Одесою
22 серпня, 2012 - 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Одне з трьох офіційних державних свят, що покликані символізувати суверенітет і незалежність нашої країни, — День Прапора — традиційно «губиться» у вирі заходів напередодні Дня Незалежності.

Цього року 23 серпня в Києві очікується урочисте підняття Державного Прапора Президентом України та вручення ним паспортів громадян України юним киянам, яким цього дня минає 16 років.

Однак проблема не у святкових заходах. Річ у тім, що в Україні сьогодні немає культу національного Прапора. А заяви від деструктивних політиків про те, що символи незалежності країни потрібно змінити, ще більше підривають віру в них.

Адже прапор треба любити! Прапор треба поважати! Прапор треба оберігати! Бо ж саме наш стяг — не лише символ суверенності та незалежності України. Він — уособлення повалення Імперії зла.

На жаль, сьогодні частина українців забула, в яких умовах і з яким почуттям гордості 24 липня 1990 року на флагшток перед будівлею Київської міської ради мешканці столиці підняли синьо-жовтий прапор України, освячений у Софійському соборі владикою Володимиром і настоятелем храму Бориса і Гліба Української автокефальної церкви отцем Юрієм. Крім того, з Днем Прапора пов’язані сотні людських історій про те, як жовто-синій стяг уперше підіймали в регіонах країни.

І не лише на адміністративних будівлях, а передусім на шкільних лінійках і власних будинках. Журналісти «Дня» знайшли людей, які особисто взяли участь у першому піднятті українського Прапора у своєму селі, районі, місті, в південних регіонах.

ХЕРСОН. «Прапор купили в Народному русі України за 3 карбованці 50 копійок»

 ОДЕСА. «21 липня 1992 року сторожовий корабель скр-112 під державним прапором України здійснив прорив із Кримської військово-морської бази до Одеси»

КРИМ...«Ти хто?» — «Я — Пархоменко!» — відповів перший секретар міськкому. — «А я —Махно! Геть звідси! Вас уже заборонили!»

Газета: 
Рубрика: