Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

«Українці володіють унікальним бойовим досвідом»

На Львівщині завершились батальйонні тактичні навчання однієї з бригад за програмою «Багатонаціональної тренувальної місії — Україна» (JMTG-U)
28 березня, 2018 - 10:43
ФОТО НАДАНО МІНІСТЕРСТВОМ ОБОРОНИ УКРАЇНИ

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного завершились батальйонні тактичні навчання однієї з бригад ОК «Захід» за програмою «Багатонаціональної тренувальної місії — Україна» (JMTG-U) за участі іноземних інструкторів держав-членів НАТО. Ці батальйонні навчання стали кульмінацією 55-денної підготовки військовослужбовців за участю іноземних інструкторів, які були у складі як підрозділів ЗС України, так і в частинах ймовірного ворога. Про це йдеться на  сайті Міноборони.

«Українці володіють унікальним бойовим досвідом, аналогів якому зараз немає у світі. Під час проведення цих навчань ми виступали спостерігачами. До нашого обов’язку входило дивитись за тим, наскільки грамотно і коректно українські військові організовують свої навчальні місця, чесно і відповідно до поставлених завдань проводять навчання, наскільки уважно ставляться до питань безпеки. Підбивши підсумок, я ставлю українцям високу оцінку», — зазначив командир польського військового контингенту майор Радослав Кравець.

Загалом, військовослужбовці ЗС Республіки Польща протягом свого перебування в Україні навчали наших бійців елементів ведення розвідки, снайперської підготовки, протиповітряної оборони, ведення та організації вогню зі стрілецької зброї. А українські військовослужбовці завжди ділилися з ними своїм набутим під час боїв досвідом, зокрема, у виявленні важливих та фіктивних цілей в живій силі та бойовій техніці, в умінні уникати сучасних російських електронних засобів розвідки, які зараз широко застосовуються окупантами на сході України.

Ще одним з аспектів навчань, що відбулись на полігоні, можна вважати застосування різноманітної бойової техніки.

«Ми всі набули реальних нових знань та навичок. Зокрема, у веденні бойових дій із застосуванням ворогом важкої артилерії та систем залпового вогню. Відпрацювали спільну тактику та багато іншого», — наголосив командир взводу ЗС Канади Джон Вард.

Загалом, високу навченість українських військових констатують і представники Збройних сил інших держав, які виконують свої місії в Україні. Зокрема, старшина роти ЗС Литовської Республіки Гентас Вайкшнорас відзначив високу вмотивованість військовослужбовців Збройних сил України до захисту своєї Батьківщини та до отримання нових знань у сенсі стандартів співпраці з силами держав-членів НАТО.

Підготував Іван КАПСАМУН, «День»
Газета: 
Рубрика: