Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Чи буде музей батька в оселі прадіда?

Про відвідини родиною Которовичів Ківерцівщини
31 липня, 2014 - 19:56
Богодар КОТОРОВИЧ

На свято Петра і Павла Ківерцівщину відвідали Антон Которович — син славного музиканта, народного артиста України Богодара Которовича, серце якого перестало битися 4 липня 2009 року, разом із мамою — видатною піаністкою Євгенією Басалаєвою.

В українській вишиванці пам’ятають малого Богодарчика жителі села Жабка, де він проводив літні канікули у своєї бабці Катерини і діда Івана та з численною волинською родиною Которовичів, які жили в Жабці, в Ківерцях, у Луцьку... Востаннє музикант побував на могилі діда 2007 року (митрофорний протоієрей Іван Которович похований на старому кладовищі в м. Ківерці). А нещодавно сюди приїхав правнук, щоб послухати про свого відомого пращура спогади від поважних жителів, холмщан — сестер Катерини Шийко та Марії Онищенко.

Антон Которович ще дуже молодий, йому 21 рік, але вже відомий в Україні гітарист-кавермейкер. Біля могили прадіда Антон сказав, що завжди мріяв продовжити творчу стежину своїх батьків.

Після відвідин садиби Которовичів у Жабці, в Антона та Євгенії Олександрівни виник задум створити в колишній оселі прадіда музей Богодара Которовича. Зустрілися поважні гості з головою районної організації товариства «Холмщина» Миколою Маслошем. Відвідали храм святого Іоанна Хрестителя в селі Прилуцькому. Біля церковного іконостаса в липні 1941 року священики Іоанн Левчук та Іоанн Которович хрестили Богодара. Але це було в селі Гостинному Грубешівського повіту в Холмщині (нині це Польща).

Безцінний подарунок отримали гості від голови Прилуцької сільської ради Віктора Кирилюка — книжку землячки, краєзнавця, відомої письменниці Надії Федорівни Корнійчук «Сонячна борозна». В ній є окремі розділи, присвячені отцю Іоанну Которовичу, а також врятованому ним іконостасу церкви св. Юрія села Гостинного (Польща), яка була знищена польськими кракусами. Цей іконостас встановлено в церкві Св. Іоанна Хрестителя села Прилуцьке.

Також Антон Которович та Євгенія Басалаєва відвідали Гірку Полонку Луцького району, де стоїть церква Архистратига Михаїла, де понад 15 років настоятелем був прадід Антона — митрофорний протоієрей Іоанн Которович. Віряни церкви розповіли про великий подвиг чину і віри, який здійснив отець Іоанн. Про це свідчить хоча б такий факт: священик щоразу пішки вирушав із Жабки через Луцьк в Гірку Полонку 28 кілометрів і назад...

У пам’ять про отця Іоанна і з вдячністю за його подвиг віряни подарували Антону Которовичу ікону св. Миколая Чудотворця.

Степан ВОЙЧИК, директор районного краєзнавчого музею
Газета: 
Рубрика: