Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

Гра триває... і не лише між «гілками влади»

3 березня, 2007 - 00:00

Цього тижня респонденти «Дня» звернули увагу не лише на поширення епідемії грипу, а й на «епідемію» на ринку цінних паперів. Детальніше про ці та дещо інші події читайте далі у постійній рубриці «ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?»

Володимир ЩЕЛКУНОВ , президент Міжнародної торгівельної палати України:

— Цього тижня було багато подій, які варто віднести до хороших. По-перше, реактивний регіональний пасажирський літак АН-148 отримав сертифікат придатності міжнародного авіаційного комітету (МАК) та безпосередньо державної авіаційної адміністрації України. Сертифікація проводилася відповідно до сертифікаційного базису СБ-148, який був розроблений на основі вимог країн СНД та європейських країн (це CS-25). Цей літак замінить існуючі моделі АН-24, ТУ-134, ЯК-40, ЯК-42, які зараз використовуються при регіональних перевезеннях у країнах СНД, а також Азії та Африки. Другим позитивним моментом є те, що успішно пройшла презентація економічного інвестиційного потенціалу України для Австрії, згідно постанови Кабінету Міністрів України. Для ділових кіл цієї країни вона проводилася безпосередньо під патронатом Європейського економічного форуму, який очолював колишній віце-канцлер Австрії пан Ерхард Бусек. Це також відбулося за сприянням посла України в Австрії пана Володимира Єльченка і безпосередньо за сприянням Кабінету Міністрів України. Третім позитивом є те, що відповідно до рішення європейської комісії, молоко та яйця включені в перелік продуктів, які дозволено експортувати в країни ЄС із України. Це дуже важливе для нас питання, тому що це вихід на зовсім нові об’єми, на нову якість та вимоги до продукції, та відповідно зовсім інша цінова політика, вигідна для наших національних товаровиробників. Наступним позитивом є те, що підвищується потенціал конкурентноздатності. Нещодавно підписаний контракт української компанії «Інтерпайп» з італійською «Денейлі», найбільшого в Східній Європі електросталезварювального комплексу. Строк здачі об’єкту — 2009 рік. Це дуже важливо, тому що це також розвиток наших товаровиробників.

Що стосується негативних подій, то я б окреслив такі: по-перше, — це тарифні війни, що вже тривають досить давно. У них залучене і керівництво на вищому рівні, це і Секретаріат Президента, Верховна Рада, міністерства. Тобто, якщо раніше ці війни мали локальне значення в регіонах, то тепер вже перейшли на державний рівень. Наступним негативом є фондова криза. А саме — падіння в ціні цінних паперів на китайському фондовому ринку, який розповсюдився на біржі Америки, Азії та Європи. Він також торкнувся роботи, хоча слабкого, але фондового ринку бірж України. Наступне — це епідемія грипу в Україні. Зараз знаходиться у стані піку в деяких областях України. Це дуже негативно позначається на роботі. Наприклад, переговорів та зустрічей, адже багато співробітників знаходяться на лікарняному, і вирішення більшості питань стоїть на місці, внаслідок відсутності конкретних спеціалістів. Також негативним є і подальше протистояння гілок влади. Це вже перейшло в систему стосунків, що дуже нервує не лише простих людей, а й керівників промислових підприємств, рядових учасників економічного процесу і представників малого та середнього бізнесу. Така ситуація викликає нерозуміння — коли ж все перейде у системну роботу за чіткими правилами гри?

Дмитро ВИДРIН , народний депутат України, директор Європейського інституту:

— Позитивним моментом, який я відмітив на цьому тижні, є прихід весни як географічної, так і політичної. Адже наша політика дуже пов’язана з природними явищами. Тепло буде чи холодно — від цього залежить змінюватиметься керівництво держави чи ні. Вчасно прийде весна чи ні, залежить коли проснуться барабани на майдані, чи біля Кабміну, Верховної Ради. Так що приємно, що весна прийшла за календарем і разом з весною «розтають» політичні партії.

А от за минулий тиждень нічого поганого не було, окрім грипу. Ця епідемія, що приходить до нас разом з зимою, виводить із ладу всіх навколо. Можливо воно якось відобразиться на політиці. Але це ми побачимо пізніше.

Юрій ПАХОМОВ , директор Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України:

— Найбільш позитивним моментом цього тижня, на мій погляд, було падіння у ціні цінних паперів на міжнародному фондовому ринку. З цього можу зробити один вагомий висновок, що Китай вже тримає в руках фінанси Америки. Китай Америку навмисне, так би мовити, вдарив по носі, для того, щоб вона знала з ким має справу. Справа в тому, що найголовніша зброя Америки — це фінанси. Ми і сьогодні, внаслідок наївності та некомпетентності, вважаємо, що найкрупніша фінансова імперія — це США. Але це не так. Вже три чверті валюти — в Азії, вже два трильйони (це 20 відсотків всього ВВП) Америка винна Азіатам. Близько 50 відсотків цінних паперів тримає Китай та Японія. Тобто практично світове ядро перемістилося в Азію. А те, що сталося сьогодні, — це глобальна подія, на яку варто звертати більше уваги, аніж на постійні сварки та непорозуміння в уряді.

Підготувала Ірина КОНОНЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: