Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Ердоган назвав Путіна окупантом

9 лютого, 2016 - 11:23
ФОТО РЕЙТЕР

Президент Туреччини Реджеп Ердоган звинуватив російського президента Володимира Путіна в окупації Сирії.  В інтерв’ю турецькій газеті Hurriyet глава турецької держави звернувся до Путіна із запитанням: «Що ви робите у Сирії? Ви, по-суті, є окупантом». Таким чином Ердоган відреагував на останні події в Сирії, зокрема на повідомлення, що армія Асада за підтримки військово-космічних сил Росії прорвала оборону поміркованої опозиції під містом Алеппо, бої за яке тривають уже кілька років, і перерізала шосе, що зв’язує його з турецьким кордоном. Правозахисні організації наголошують, що мета Асада — не допустити потрапляння зброї та підкріплення повстанців з Туреччини на сирійську територію.

Крім того, Ердоган розкритикував США за підтримку сирійських курдських бойовиків, яких Туреччина вважає терористами. Невдоволення президента зумовила поїздка особистого представника американського президента Барака Обами Бретта МакГарка в місто Кобані, яке контролюють озброєні загони курдів. «Як ми можемо довіряти вам? Хто ваш партнер — я чи ці терористи з Кобані?» — звернувся турецький президент до американців. Водночас він нагадав, як парламент Туреччини 2003 року відхилив прохання США використовувати територію Туреччини для вторгнення в Ірак. «Ми не хочемо зробити в Сирії ту ж помилку, що і в Іраку. Важливо бачити перспективу. Те, що відбувається в Сирії може тривати довго. Проте в якийсь момент все має змінитися», — наголосив Ердоган. А на запитання, чи готова Туреччина до несподіваного сценарію подій у Сирії турецький президент відповів: «Зазвичай ми про це не говоримо. Коли потрібно, ви просто робите, що необхідно. Зараз національні сили безпеки країни готові до будь-яких сценаріїв».

Нагадаємо, минулого тижня наступ армії Асада  на Алеппо за підтримки російських авіаударів став причиною зриву сирійських мирних переговорів у Женеві. А вчора сирійські урядові війська просунулися до одного з останніх оплотів повстанців на півночі провінції Алеппо — міста Таль-Ріфаат, за 20 кілометрів від турецького кордону. За останній тиждень біля кордону з Туреччиною скупчилося більш ніж 35 тис. людей, зокрема й тяжко поранених, які змушені втікати від бомбардувань. Турецька влада споруджує для них тимчасові табори і вирішує, чи дозволяти біженцям перетинати кордон. До цього часу Туреччина прийняла вже 2,5 млн сирійських біженців.

Наталія ПУШКАРУК
Газета: