Фестивальний серпень
В останній місяць літа на Львівщині відбудуться деcять етно-, фото-, ретро-, середньовічної культури, мисливства та інших фест-подій![](/sites/default/files/main/articles/31072021/ukrayinska_pisnya.jpg)
Славське, Кульчиці, Буськ, Урич, Ганачівка, Нагуєвичі, Львів… Саме ці міста, містечка і села запрошують найближчим часом гостей із цілої України та з-за її меж на Львівщину, аби не тільки урізноманітнити дозвілля, а й весело, а головне – змістовно провести час. І, напевно, дуже варто це зробити. Бодай з огляду на те, що насувається четверта хвиля коронавірусу, про що чути звідусіль. Отже, невідомо, як («заґратовано», у локдауні, чи ні) житимемо у наступні місяці. То користаймо нагодою!
Отже, вже сьогодні, 31 липня, а також – завтра, 1 серпня, у селищі міського типу Славське, що у Стрийському районі, відбудеться «Славсько-Фанк», який організатори називають вибуховим міксом з української музики 70-х та сучасної актуальної. Хедлайнери головної сцени на Співочому полі – ВВ, Latexfauna, Степан Гіга, ВІА «Кобза». Охочі до історії української поп-музики зможуть переглянути документальний фільм «Вусатий фанк» Олександра Ковша та Віталія Бардецького про справді легендарні вокально-інструментальні ансамблі 70-х – «Смерічку», «Світязь», «Арніку», «Водограй» та ін. Приманюють гостей фесту й смачною їжею, зокрема – стравами традиційної бойківської кухні. Обіцяють й майстер-класи з їх приготування. Також тим, що вхід на територію «Славсько-Франк» – вільний.
У неділю, 1 серпня, на берегах Дністра у с. Кульчиці стартує й Х Міжнародний фестиваль української слави «Кульчиці Фест». У програмі – виступи співочих гуртів зі Самбірщини і не тільки, козацькі забави, галерея традиційних та нетрадиційних ремесел, майстер-класи, які перенесуть усіх охочих в епоху Козацької доби з тодішніми традиціями та побутом. Організатори обіцяють, що й малеча не сумуватиме – для маленьких гостей готують атракціони. А любителі народних промислів зможуть поповнити свої колекції неповторними виробами, що їх можна буде придбати на ярмарку.
А любителів ретро кличуть до Буська – на «Бадені Фест», що вже удруге пройде 1 серпня на території палацу графа Казимира Фелікса Бадені. На подвір’ї маєтку облаштують сцену, де впродовж дня виступатимуть творчі колективи та окремі виконавці з Львівщини, працюватиме «Містечко майстрів», функціонуватимуть дві фотозони. Гості фесту також зможуть позмагатися у конкурсах на найкращий ретро-костюм та двійників графа.
Сім днів українського Середньовіччя, 2–8 серпня, чекає на любителів фестивалю-табору української середньовічної культури «Ту Стань», який стартував 2006-го і є найстарішим в Україні історичним фестивалем, який проводиться щороку і без перерв. Особливість заходу, який відбувається на Сколівщині, біля с. Урич, на території історико-культурного заповідника «Тустань», – орієнтованість на певний період минулого, час існування наскального міста-фортеці IX-XVI ст. Гостей фесту планують максимально інтегрувати в історичну добу Х-–ХV ст. та зробити кожну локацію справді автентичною. Тут працюватимуть найкращі дослідники та реконструктори, а у програмі заходу, за традицією, – бугурти (бої загін на загін) та лицарські поєдинки; стрільба з лука та арбалета; театральні постановки та літературні читання; ремісничі майстер-класи та середньовічний ярмарок і не тільки.
Прихильників бджільництва та, звісно ж, меду кличуть 8 серпня на Перемишлянщину – у село Ганачівка, де відбудеться «Медова забава». Фестиваль покликаний популяризувати бджільництво, сприяти розвиткові локальних пасік не лише в частині виробництва, а й у формі туристичних та оздоровчих локацій. На гостей заходу чекатиме концертна програма за участю народних та самодіяльних колективів, ярмарок продукції бджільництва, дегустація меду та медопродуктів. Також – виставка, присвячена 150-й річниці від дня народження скульптора Григорія Кузневича, майстер-класи, різноманітні забави та конкурси.
14 серпня на стадіоні «Арена Львів» відбудеться Національний проєкт «Ukrainian Song Project/Українська пісня». На публіку чекатиме вся історія музики за 30 років Незалежності України і рекордне число учасників. У програмі концерту-фестивалю – перевірені часом хіти від початку 90-х до наших днів.
16–21 серпня відбуватимуться «Львівські Фото Фестини», у програмі яких – лекції, презентації книжок, майстер-класи, виставкові проєкти та інші цікаві події. Локація – Фотомузей (Львів, вул. Коперника, 46/1а).
22 серпня у місті Сколе в палаці баронів Гренделів пройде фестиваль мисливської культури «Мисливська варта». Організатори заходу розповідають, що цього дня на Львівщину приїдуть мисливці з цілої України та з-за її меж. Також тут відзначать День працівника лісу. У програмі фестивалю – виступи художніх етнічних та професійних колективів, а ще – виставки експонатів мисливської таксидермії (виготовлення опудал), мисливських трофеїв, виставка-продаж картин, фотографій, виробів з дерева та шкіри, біжутерії та інших виробів на мисливську тематику.
Три дні, 27–29 cерпня, триватиме Zaxid Fest, і його організатори говорять про фестиваль як про дуже яскраве завершення літа, бо у заході братимуть участь гурти «Океан Ельзи», «The Hardkiss», «Один в каное», «Антитіла», «ДахаБраха», «Ляпис 98», «5’nizza», «Latexfauna», «Крихітка»… Фестиваль пройде у відпочинковому комплексі «Чарівна долина», що біля села Родатичі (30 км від Львова). Музику обіцяють драйвову і на всі смаки й уподобання.
Завершить фестивальний серпень на Львівщині V Етнофест у селі Нагуєвичі, що на Дрогобиччині, – у садибі Франка. Тут 29 серпня відзначатимуть 165-й день народження Івана Яковича. У програмі заходу – музейний університет; літературна ватра з письменницею Галиною Пагутяк; виставка авіатехніки, присвячена сину Франка – Петрові Франку; байкер-шоу; програма за участю народних колективів та етногуртів. Хедлайнер фестивалю – гурт «Пацики з Франека» (Київ).
Author
Тетяна КозирєваРубрика
Тайм-аут