Краса - це нескінченність, виражена у закінченій формі.
Фрідріх Вільгельм Шеллінг, німецький філософ

МОЗАЇКА

27 вересня, 2007 - 00:00

Вкоротили язик

Хірурги лікарні китайського міста Чіфен (автономний район Внутрішня Монголія) зробили мешканцеві одного з сіл операцію по вкороченню 13-сантиметрового язика, повідомляють РІА «Новости» з посиланням на агентство Сіньхуа. Два роки тому Чжан Цзіньхе захворів на «невідому» хворобу, внаслідок якої його язик виріс до неймовірних розмірів. Чоловік не міг вільно розмовляти і їсти, тому що восьмисантиметровий (!) відрізок язика не вміщувався у нього в роті й висів зовні. Щоб позбутися цієї проблеми, Чжан Цзіньхе переніс три операції. Вкоротивши язик, хірурги відновили деформовану нижню щелепу, а після третьої операції Чжан Цзіньхе навчився посміхатися.

Звільнення за гвіздок у носі

Індіанку, що працювала в аеропорті Гітроу, було усунуто від роботи за носіння в носі сережки-гвіздка, пише lenta.ru з посиланням на The Daily Mail. 43-річна Амріт Лалджі працювала в компанії Eurest, яка займається поставками продовольства для VIP-зали British Airways у Гітроу. Вона, зокрема, вітала в залі пасажирів, які подорожують першим класом. Амріт обійняла цю посаду в березні минулого року і за весь час роботи ні разу не стикалася зі скаргами клієнтів. Однак місяць тому один з менеджерів British Airways заявив, що носіння прикраси суперечить правилам компанії. Керівництво Eurest зажадало, щоб Амріт зняла прикрасу, погрозивши у разі відмови звільненням. Однак індіанка відмовилася це зробити, і після адміністративного розгляду її було усунуто від роботи.

Як заявила Амріт, носіння гвіздка в носі є частиною індуїстських релігійних переконань. Виходячи заміж, індійські жінки вставляють у ніс прикрасу, яка є аналогом обручки у християнських весільних ритуалах. Амріт носить прикрасу вже протягом 25 років, і, на її думку, заборона на її носіння є дискримінацією.

У жовтні 2006 року в схожу ситуацію потрапила співробітниця авіакомпанії British Airways Надя Евейда. Її було усунуто від роботи за носіння натільного хрестика на шиї. На думку керівництва British Airways, носіння Евейдою хреста поверх одягу порушувало передбачений компанією дрес-код. Рішення British Airways викликало хвилю протесту з боку британських політиків, правозахисників і представників англіканської церкви.

Розлучення з нечупарою

Молода єгиптянка домоглася через суд розлучення з чоловіком, який відмовлявся митися і чистити зуби (!), пише газета «Аль-Ахбар», повідомляють РІА «Новости». «Від нього постійно відчувається жахливий запах, який я не можу зносити», — заявила жінка на судовому процесі. Суд вважав аргументи позивальниці переконливими, однак спробував умовити її переглянути рішення розлучитися з чоловіком. Проте жінка наполягла на розлученні. Вона зазначила, що чоловік не реагував на її наполегливі прохання про дотримання елементарної гігієни, що і змусило її піти на крайній крок — розлучитися назавжди. «Я дуже люблю свого чоловіка, але не можу жити з нечупарою», — сказала жінка. Цікаво те, що її чоловік працює вчителем у школі!

«Рекордсмен»

За перевищення швидкості британця засуджено до десяти тижнів позбавлення волі, повідомив Королівський суд Оксфорда. РІА «Новости» нагадують, що поліцейські затримали 33-річного Тіма Брейді на дорозі поблизу міста Абінгдон у графстві Оксфордшир за дуже велике перевищення швидкості. Виявилося, що він встановив своєрі дний рекорд, розігнавши свій «Porsche 911 Turbo» до 172 миль на годину (275 кілометрів на годину). Максимальна дозволена законом швидкість руху по британських автострадах становить 70 миль на годину (близько 110 кілометрів на годину). Суд також на три роки позбавив Брейді водійських прав. До речі, 2003 року водій із Шотландії був засуджений за подібне перевищення швидкості до п’яти місяців в’язниці. Найближчим часом у Великій Британії набере чинності нова система штрафів за порушення правил дорожнього руху. Так, за перевищення швидкості на безвідповідальних водіїв чекає подвоєння так званих штрафних очок, велика кількість яких може призвести до позбавлення прав. Розмір максимального штрафу за порушення правил поведінки на дорогах і за відмову зупинитися на вимогу поліції збільшиться в два рази: з 2,5 тисячi до 5 тисяч фунтів стерлінгів.

Газета: 
Рубрика: