Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Одним — олімпійські медалі, іншим — принципи

14 лютого, 2006 - 00:00
АНТУАН ДЕРІНЬЯ / ФОТО РЕЙТЕР

Чотири дні Олімпіади українським спортсменам при всіх наших симпатіях в актив не занесеш. Поки що найкращий результат показала досвідчена лижниця Валентина Шевченко, яка виграла локальну битву в дуатлоні (2 Х 7,5 км) за 14 місце. Переможницею в красивій боротьбі з чешкою Ноймановой тут стала естонка Крістіна Шмигун. Відзначимо, що головна фаворитка — норвежка Бьєрген зійшла з дистанції через травму. З інших українок пристойного результату вдалося досягти лише Віті Якимчук, яка стала 26-ю в підсумковому протоколі. Ще двох наших лижниць надихає хіба що олімпійський принцип: Григоренко показала 40-й час, Завалій — 45-й.

Дуатлон серед чоловіків несподівано виграв дебютант Ігор — 23-річний росіянин Євген Дементьєв. Приїхавши на фініш могутнім спуртом, він залишив позаду досвідчених норвежця та італійців. Які завдання вирішували в передмісті Турина українці — невідомо. Кращий із чотирьох наших лижників Михайло Гуменяк показав 47-й результат. Гірший — Олександр Батюк. Він став 58 – м із 66 учасників гонки...

У біатлоні, більш перспективній, з погляду керівництва нашої збірної, дисципліні, справи поки що йдуть не краще. Багато надій покладалося на дует Дериземля — Лисенка, але в індивідуальній гонці на 20 км наших спортсменів підвели нерви. Невдала стрільба не дозволила їм піднятися вище за 18 та 20 місця відповідно. Хоча місця серед 20 кращих і дають нам надію на вдалі старти надалі. Як в індивідуальних гонках, так і в командній естафеті, де завдання-максимум — поміститися не нижче шостого. Наші лижниці-стрілки вступили в боротьбу вчора. На них, за традицією розраховують більше, аніж на чоловічу команду.

У ще одній дисципліні — швидкісному спуску — «відзначився» наш Микола Скрябін. Щоправда, він задовольнявся просто спуском, відставши від переможця Антуана Дерінья (1:49.82) з Франції на вісім секунд, що за мірками швидкісного спуску практично дублює результати наших чоловіків у дуатлоні.

Олімпіада, як їй і належить, дарує драматичну та напружену боротьбу спортсменів, які приїхали до Турина перемагати. Справжній трилер розіграли в крижаному жолобі — офіційному місці роботи саночників. Перспективний росіянин Альберт Демченко як не старався, все ж не зміг дістати по сумі чотирьох заїздів італійця, чемпіона Солт-Лейк-Сіті Арміна Цогглера. У результаті їх розділили лише 110 тисячних (!). Третім тут став латиш Мартіньш Рубеніс.

Не змусили нудьгувати своїх відданих вболівальників голландці. У своєму національному вигляді спорту — ковзанярському — дівчата з країни тюльпанів окупували дві верхні сходинки п’єдесталу. Першою стала Ірен В’юся (4:02.43), другою — Рената Грюневольд (4:03.48). Замкнула трійку канадка Классен (4:04.37).

А ще були прекрасні перемоги норвежця в стрибках із трампліна, корейців, які виявилися на голову сильнішими за всіх у шорт-треку й американців у фрістайлі. Традиційно сильно виступають німці, сюрпризів чекають і чекають від господарів Олімпіади. Поки що найщедріший урожай медалей — сім — зібрали норвежці. У командному ж заліку лідирують американці та німці, які взяли по два «золота».

Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: