Доля випробовує тих, хто намірився іти до великої мети, але сильних духом не спіймає ніхто, вони зі стиснутими руками вперто і сміливо ідуть до наміченої мети.
Катерина Білокур, українська художниця, майстер народного декоративного живопису

Розкрита таємниця кохання?

Лучанин Олександр Висоцький розказав «Дню» про свої наукові дослідження й знахідки
20 квітня, 2011 - 00:00

Чимало філософів, письменників та науковців намагалися пояснити, що таке кохання, звідки береться і куди зникає? Чому одні сімейні пари живуть у любові до смерті, а інші не можуть знайти спільної мови — і розлучаються (страждають їхні діти, які згодом повторюють помилки своїх батьків). За офіційною статистикою, з десяти шлюбів три руйнуються через кілька років спільного життя. Науковці називають різні причини: соціальні, матеріальні, духовні... Волинський дослідник Олександр Висоцький переконаний, що йому вдалося розкрити закономірності виникнення цього почуття і створити алгоритм розвитку стосунків закоханих.

— Найважливішим чинником, який впливає на стосунки закоханих, є індивідуальні біоритми: інтелектуальний тривалістю 32 дні, емоційний — 27 днів і фізичний — 22 дні. З теорією «трьох біоритмів» я познайомився у 1983-му під час навчання в інституті, — розказав О.ВИСОЦЬКИЙ. — Потім мене зацікавив вплив цих біоритмів на стосунки закоханих і подружніх пар. Перші підтвердження правильності ідеї сумісності біоритмів я знайшов у давньому індійському трактаті «Камасутра»: «Три джерела має потяг людини: душу, розум і тіло. Потяг душі породжує дружбу, потяг розуму — повагу, потяг тіла — бажання. Поєднання всіх трьох потягів пробуджує кохання.

Теорію «трьох біоритмів» відкрили на початку XX століття. Цікаво, що її авторами стали троє вчених: Герман Свобода, Вільгельм Фліс, котрі відкрили емоційний та фізичний біоритми, а також Фрідріх Тельчер. Психолога Германа Свободу і отоларинголога Вільгельма Фліса можна вважати «дідусями» теорії біоритмів. А «батьком» теорії «трьох біоритмів» став викладач з міста Інсбрука (Австрія) Фрідріх Тельчер. Кожна людина має свої біоритми. Вони закладені природою, мають свої підйоми та спади. Тому бувають такі дні, що людина відчуває неймовірний сплеск енергії та сил, коли кажуть, що «гори звернув би». А бувають дні безпричинної втоми. Це і є максимуми та мінімуми наших біоритмів, адже кожен з них має різну тривалість. Фізичний ритм відбувається упродовж 22 днів і відповідає за фізичну та сексуальну активність, працездатність. Емоційний триває 27 днів і впливає на наші почуття, настрій та емоції. Інтелектуальний ритм (32 дні) відповідає за пам’ять, розумову активність, здатність до навчання, фантазію.

Нині дослідження бioритмів продовжувалися в Європі, США та Японії. Особливо інтенсивним став цей процес з винаходом ЕОМ та більш сучасних комп’ютерів. У 1970 — 1980 роках біоритми заполонили весь світ. Але мода проходить, проте все в природі має властивість повторюватися...

Абсолютної «формули кохання» не існує, але в ньому є раціональне зерно. Закон біоритмічної сумісності має математичний вираз, і можна сказати, що «формула кохання» описує енергетичну сумісність партнерів — канал зв’язку двох біополів. Його можна порівняти з гумовим джгутом, який притягує закоханих. Любов — це не емоція і почуття, а енергія, утворена внаслідок взаємодії двох полів. Ідеальною вважається сумісність усіх трьох біоритмів (понад 80%). Саме про такий шлюб кажуть «зустрілися дві половинки». Проте випадки, коли збігаються всі три біоритми, трапляються досить рідко — приблизно одна сімейна пара із двадцяти, тобто лише п’ять відсотків. Саме тому так багато розлучень. Але в майбутньому можна буде уникнути чимало проблем і навіть спрогнозувати стосунки між людьми. Як тут не пригадати один із законів Мерфі «Здоровий глузд попередив би багато розлучень та чимало шлюбів».

Методика Олександра Висоцького допоможе вирахувати сумісність батьків та дітей, учнів у класі, працівників у колективі. Ще один надзвичайно важливий момент — спадковість. Адже добре відомо, що від великого кохання народжуються здорові, розумні та талановиті діти. Це ще одне підтвердження теорії сумісності: просто в пари збігаються всі три біоритми. Також можна вирахувати найсприятливіший момент для зачаття. Такі дні трапляються кілька разів на рік. Цікава закономірність — згодом діти, як правило, знаходять собі партнерів із такою ж сумісністю, яка була в батьків.

Стосунки закоханих та сімейних пар — найяскравіший зразок для підтвердження теорії трьох ритмів. Але їх можна відстежити і в інших сферах людського буття, наприклад, у політиці. Класичний приклад повної несумісності всіх біоритмів (що трапляється вкрай рідко) у парі: Віктор Янукович — Юлія Тимошенко. Тому вони ніколи не знайдуть спільної мови, це — вічні антагоністи. Цікаво, що і з Путіним Янукович теж має протилежні біоритми. Саме цим можна пояснити неприйняття керівництвом Росії, здавалося б, лояльної політики нашого Президента...

Закономірним результатом багатьох років розрахунків, спостережень, роздумів та аналізу стала книга Олександра Висоцького «Моя «формула кохання» та сайт «Біоритми і сумісність»: cagliostro.fk.lutsk.ua, який є досить популярним. Кожен охочий може самостійно розрахувати свої біоритми й перевірити сумісність із коханою людиною.

Кость ГАРБАРЧУК, Волинська область
Газета: 
Рубрика: