Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У севастопольському дельфінарії — поповнення

Після закінчення адаптаційного періоду з ним дозволили «поспілкуватися» журналістам
19 березня, 2013 - 11:02
ФОТО АВТОРА

Трьох білух привезли з Росії до міського дельфінарію в Артбухті наприкінці лютого. Незрівнянні білухи — це дві дівчинки й хлопчик на ім’я Кай. Імена дівчаткам поки не вигадали, за словами тренера Дмитра Шереметьєва, остаточно з іменами визначаться вже на початку сезону. За словами тренера морських ссавців Степана Оськіна, дельфіни-білухи ще маленькі: «Дівчатка в підлітковому віці (одній три роки, другій — чотири), а хлопчик Кай — зовсім ще маля, йому приблизно півтора року». Білухи вважаються дорослими з 7—9 років. За словами Дмитра Шереметьєва, «саме в цей час з покриву зникає сіра шкіра, й вони стають повністю білими». Тренер морських ссавців Степан Оськін розповідає: «Білухи із сімейства нарвалових. Замість плавника, який є у афалін (великих дельфінів. — Авт.), у них є гребінь. Ці ссавці полюбляють спати на спині, а афаліни так не можуть, оскільки їм заважає плавник». Дмитро Шереметьєв пояснює: «Якщо в афалін максимальна швидкість 60—70 кілометрів на годину, то у білух — 20, тому звичне для афалін сальто вони не виконують: за такої швидкості в них не вистачить сил вистрибнути».

Тренер ссавців стверджує, що «білухи видають звуки за тональністю приблизно разів у двадцять вище, ніж у афалін» і додає: «білухи розумніші за афалін». Тренер розповідає: «Коли привезли білух, дельфіни спочатку були в шоці: авжеж, вони пролоцирували сусідній басейн і почули звуки, незрозумілі їм. Тепер, коли йде тренування білух, афаліни підпливають до стін свого басейну, занурюються на дно й уважно уловлюють звуки».

Зустрічали гостей нові жителі дельфінарію виключно у доброму настрої, а дельфінятко Кай із задоволенням позував перед камерою.

Катерина ІВКОВА, Севастополь
Газета: 
Рубрика: