Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Уперше в Херсоні

Триває персональна виставка скульптур Вадима Федоровича
1 вересня, 2015 - 16:36

Експозицію прийняв Херсонський обласний художній музей ім. О. Шовкуненка. Попри тривалу творчу діяльність митця, у Херсоні виставка Федоровича відбувається уперше.

Вадим Федорович — уродженець міста Цюрупинськ, що неподалік Херсона. Ліпленням займався з дитинства. Вчився на факультеті станкової скульптури Республіканського художнього училища ім. Т. Г. Шевченка та на факультеті художньої прикладної кераміки Державного інституту прикладного та декоративного мистецтва у Львові.

«Вадим Федорович працював як у галузі станкової скульптури, пластики малих форм, створенні портретних образів, так і в галузі монументально-декоративної і паркової скульптури. Тематика його творів різноманітна: від релігійних образів, алегоричних композицій до національно-історичних персонажів та анімалістичної пластики. Для своїх творів майстер використовує штучний камінь та різноманітні синтетичні матеріали, які імітують мармур, мідь, бронзу. Роботи Федоровича відзначаються вишуканістю художнього почерку, індивідуальним трактуванням сюжетів різної тематики», — зазначає мистецтвознавець художнього музею Влада Дяченко.


«СПАДЩИНА», 2009 рік

За свою кар’єру скульптор брав участь у багатьох виставках в Україні, Німеччині, Польщі, США. Одна з відомих робіт Федоровича — внутрішнє оздоблення та іконостас в інтер’єрі церкви св. Марії Магдалини в Одесі. До 2000-річчя Різдва Христового у Кафедральному соборі св. Олександра у м. Києві він створив пам’ятний знак і монументальне горельєфне панно (14 стацій) «Хресний шлях Ісуса Христа на Голгофу».


БІЛЬШІСТЬ ІЗ РОБІТ НА ВИСТАВЦІ — НА РЕЛІГІЙНУ ТЕМАТИКУ

На виставці у Херсоні Вадим Федорович представив 54 роботи. Більшість із них — на релігійну тематику. Зокрема, автор детально зображає тяжкий шлях Ісуса Христа до розп’яття, муки, які він терпить від конвоїрів, злих демонів. Є зображення апостолів Петра і Павла, святої Марії з немовлям та інші. Окрім цього, експонуються роботи на козацьку тематику, портрети філософів, вчених та інші.

На запитання, чому за стільки років не вдавалося провести бодай однієї виставки в Херсоні, Вадим Федорович відповідає, що так склалося його життя: у мандрах країнами. «До 2000 року я майже постійно працював за кордоном: у Польщі й Німеччині. Відповідно всі роботи там і залишалися, — пояснює скульптор. — Потім я повернувся, мені дали майстерню в Цюрупинську. Роботи накопичувалися. І ось так склалося, що музей запропонував мені представити свої твори в Херсоні. Я не робив анотацій до творів. Моє завдання — зробити. Сподіваюсь, глядачі задумаються над ними, знайдуть щось близьке».

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон, фото автора
Газета: 
Рубрика: