Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Весело, завзято і винахідливо

В афіші Київського театру ляльок з’явилася казка про Віслючка і його крилату мрію
25 травня, 2016 - 16:06
ВИСТАВА ДОСЛІДЖУЄ ШЛЯХ ПРОЗРІННЯ ВІСЛЮЧКА ВІД ТАКИХ ВАД, ЯК НЕПОСЛУХ, ІГНОРУВАННЯ ДОБРИХ ПОРАД І ВПЕРТІСТЬ / ФОТО ДМИТРА ЮРАША

Виставу «Мрія маленького Віслючка» поставив  головний режисер Театральної майстерні Київський театр маріонеток Михайло Яремчик. П’єсу написала провідний майстер сцени, актриса Київського театру ляльок Галина Гусарова, використавши мотиви популярної у малечі  казки Тетяни Макарової.

Дивовижна історія про прагнення  впертого маленького Віслючка (цю роль по черзі грають артисти Вадим Доценко і  Ольга Підвальнюк)  стати...  метеликом стала основою для захоплюючого лірико-романтичного видовища, яке розігрують  актори з ляльками-маріонетками. Розігрують весело, завзято і винахідливо. Тому одразу виникає контакт із  аудиторією. Всі виражальні засоби вистави, зокрема образні характеристики ляльок, цікаві бліц-характери, ретельна високопрофесійна робота із лялькою,  направлені на втілення теми  про  нелегкий шлях до здійснення крилатої мрії, і саме такий шлях  відкриває найкращі риси характеру героя.

Вистава досліджує  шлях прозріння Віслючка від таких вад, як непослух, ігнорування добрих порад і впертість. Саме впертість і самовпевненість доводить до того, що батьки виганяють його зі своєї оселі. Вони не можуть пробачити Віслючку, що він захотів, аби батьком став... крокодил. У пошуках здійснення своєї мрії він зустрічає  різних за своїм життєвим кредо персонажів: Гусінь (Євген Огородній і Галина Гусарова), Метелика, Равлика (артисти  Ліана Хобелія і Вікторія Огородня), Зайця (Ліана Хобелія та  Вікторія Огородня), Барсучка (Юрій Чеботарев і Роман Молодій). Та  поступово під враженням від цих зустрічей  наш герой стає зовсім іншим. Віслючок повертається додому і перед батьками вже інша, духовно насичена особа, яка каже: «Мені хочеться  бути розумним, добрим, дорослим віслюком. І не можна жити без добрих порад»...

І хоч маленький Віслючок не став метеликом, проте мрія його стала крилатою. У фінальній сцені все  його сімейство  полетіло на повітряній кулі — і мрія здійснилась! Успіху вистави багато в чому сприяла оригінальна сценографія молодих майстрів — художниці Ірини Хмарук та музика композитора Максима Петренка.

Ілля ПОВОЛОЦЬКИЙ
Газета: 
Рубрика: