Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

«Закохатися в українську літературу»

Зимовий випуск американського журналу присвячено нашій літературі
26 січня, 2018 - 13:45

Поки Український інститут перебуває у процесі створення, культурна дипломатія триває завдяки особистим ініціативам. Кейтлін Ґарсіа, редакторка літературного видання Apofenie, готує випуск із творами сучасних українських письменників.

«Я надихнулася на створення такого журналу після першої поїздки в Україну. Коли була волонтером у Чернівцях, познайомилася з Христиною Венгринюк, ми говорили про літературу. Також вона познайомила мене з іншими чернівецькими письменниками — Максимом Дупешком та Андрієм Тужиковим... Дякуючи їм, я змогла доторкнутися до робіт багатьох українських письменників і, в результаті, вирішила зробити так, щоб їхні тексти були доступні англомовній аудиторії. Досвід спілкування з українцями, як в Україні, так і в Нью-Йорку, був дивовижний. Тому хотіла би, щоб американці, так само, як і я, закохалися в українську культуру», — розповіла в інтерв’ю для ТРК «Буковина» Кейтлін Ґарсіа. Окрім згаданих авторів, у новому випуску журналу також будуть твори Сергія Жадана, Андрія Любки, Любові Якимчук, Тані Малярчук, Катерини Бабкіної та інших.

Журнал Apofenie було засновано 2017 року. Його мета — давати слово тим, хто не був почутий, щоб покращити розуміння їхнього духовного та матеріального життя. Тому тема зимового випуску не випадкова. На думку редакції журналу Apofenie, багатьом людям у всьому світі цікаво дізнатися про Україну, але через мовний бар’єр вони не можуть задовольнити свій інтерес.

Тож така ініціатива — один з кроків до наповнення інформаційного простору правдивою і позитивною інформацією про Україну. Зимовий випуск Apofenie має побачити світ уже в лютому. Друкована версія (випуск якої можна підтримати на GoFundMe) очікується на початку весни.

Марія Чадюк
Газета: