Нація - це невсипуща внутрішня «боротьба» сил формотворчих і ідеєтворчих з інертною масою («більшістю») етносу.
Євген Маланюк, український письменник, поет, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

Новий «наглядач» для ЗМІ

Комісію з журналістської етики очолив Андрій Куликов
5 грудня, 2016 - 11:11

Тепер за дотриманням етики українськими журналістами буде наглядати людина, що свого часу відвідувала «столицю ДНР» місто Донецьк з важливою місію налагодження «діалогу».

На минулому тижні головою Комісії з журналістської етики, замість беззмінного 15 років Володимира Мостового, було обрано Андрія Куликова.

У вересні минулого року він, як ми пам’ятаємо, побував на окупованої території, де брав участь в передачі місцевого телеканалу разом з представниками сепаратистів. І в Донецьку, і потім, повернувшись до Києва, Куликов вимагав від українських журналістів поїздок за матеріалами до «іншої сторони», в «невизнані республіки», а від української влади – прямих перемовин з керівництвом «ДНР» та «ЛНР».

Комісія з журналістської етики, яку тепер очолює Куликов, була створена 16 вересня 2001 року – у річницю зникнення Георгія Гонгадзе. Цей орган мав, в першу чергу, розглядати скарги на порушення журналістами професійного етичного кодексу. Робота в цьому напрямку з того часу велася з перемінним успіхом, і от в діяльності Комісії почався новий етап.

Після обрання Андрія Куликова головним «наглядачем» за виконанням українськими журналістами норм професійної етики, нарешті, стало абсолютно ясно, що саме українська медіа-спільнота вважає еталоном етичної поведінки. Як виявилося, журналіст може брати участь в реалізації спільних проектів з людьми, що воюють проти його країни. Журналіст має право на відверті та контраверсійні політичні заяви. І, нарешті, журналіст може дозволяти використовувати себе в пропагандистських спецопераціях.

Натомість, стає зрозуміло, що в кодексі з етики для українських журналістів немає нічого а ні про громадянські обов’язки, а ні загальнолюдські цінності та мораль. І це, напевно – головне, що ви маєте знати про принципи та світогляд журналістської спільноти країни.

Але є і хороші новини – медійні об’єднання, що дозволяють собі такі погляди, навіть відомі, навіть офіційні – це все ж таки не всі журналісти України.

Читайте продовження теми в п’ятничному номері у «Прес-клубі» «Дня»

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ