У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії
Євген Коновалець — український громадсько-політичний діяч, полковник Армії УНР, голова Проводу Українських Націоналістів

«Виграти все»!

14 листопада, 2016 - 13:25

У кінотеатрі «Ліра» відбувся премєрний показ фільму режисера Дмитра Томашпольського про легендарного тренера жіночої гандбольної команди «Спартак» Київ Ігоря Турчина, який виграв зі своїми підопічними всі можливі титули у себе на Батьківщині й поза її межами, з Олімпійськими іграми включно.

На премєру прийшла Зінаїда Турчина (дружина головного героя стрічки, краща гандболістка ХХ століття – таким є її титул), інші спартаківки, героїні фільму. Їх вітав віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко – пообіцяв, між іншим, сприяння у показі фільму на «Першому національному». От діла твої, Господи,– керівництво уряду мусить втручатися, щоб перший і Національний дав люб'язну згоду показати фільм про одного із найпереможніших українців. А 16 листопада, між іншим, 80-літній ювілей Ігоря Турчина.

Йдучи на показ, побоювався, що побачу фільм-пам'ятник. Побачив інше – картину, зіткану iз живих емоцій. Її кульмінацією є епізод смерті Турчина під час матчу у Бухаресті... Здається, у ті хвилини у переповненому залі у всіх зволожились очі...

Зінаїда Турчина після фільму так само не стримувала емоцій: чудовий, сильний фільм, величезне спасибі.

Про рівень фільму Томашпольського (виробництво кіностудії «Гагарін – медіа», за підтримки Держкіна України, продюсер Олена Дем'яненко) свідчить і те, що він потрапив до конкурсної програми фестивалю спортивного кіна в Мілані (розпочнеться 16 листопада).

Ну, а з 17 листопада стрічка виходить у прокат.

І ще одна приємна новина – на фестиваль до Мілану вирушить ще один український режисер, Антон Азаров, із фільмом «Лобановський назавжди».

Бажаю обом фільмам виграти все!

Новини партнерів