У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

У Львові триває ІІ Міжнародний марафон-присвята Василеві Сліпаку

1 липня, 2018 - 15:39
Фото надав Орест СЛІПАК

«День» уже розповідав про спільний проект «Фундації Сліпака», хорової капели «Дударик» та Львівської філармонії – триденний міжнародний марафон пам’яті оперного співака, соліста Паризької опери, волонтера, учасника бойових дій на сході України з позивним «Міф» Василя Сліпака, який загинув 29 червня 2016-го на Сході України, боронячи територіальну цілісність України (див. публікацію  «Другові – від друзів» у №112 від 26.06.2018).

Вже відбулося два концерти.

29 червня у Києві, у Великому залі Національної музичної академії України, який носить ім’я Василя Сліпака, прозвучала велична ораторія Petite MESSE SOLENNELE Джоаккіно Россіні, яку виконували симфонічний оркестр Львівської філармонії, капела «Дударик», камерний хор «Глорія». Диригував генеральний директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп. Солісти – сопрано Перін Медоф, мецо-сопрано Гоша Ковалінська, бас Гійом Дюссо (всі троє – Франція), тенор Пабло Вегуліа (США), які добре знали Василя Сліпака.

Учора та сама програма за участю тих самих виконавців була виконана у Концертному залі ім. Станіслава Людкевича Львівської філармонії.

А сьогодні, 1 липня, у філармонії  відбудеться концерт OPERA GALA, у якому до оперних зірок Перін Медоф, Гоші Ковалінської та Гійома Дюссо приєднається знаменитий диригент із Франції, добрий знайомий Василя Сліпака – Ніколас Крауз. Солісти у супроводі улюбленця львівської публіки камерного оркестру «Віртуози Львова» під батутою Ніколаса Крауза виконуватимуть найкрасивіші оперні арії. Звучатимуть у концерті також оркестрові шедеври Антоніна Дворжака та Яна Сібеліуса. І це, вважають організатори марафону, стане достойним подарунком як львів’янам, так і Герою України, оперному співакові і просто другові – Василеві Сліпаку.

«У тому й «родзинка» нашого фестивалю: «Від друзів – другові», – говорить співорганізатор заходу, керівник хорової капели «Дударик» Дмитро Кацал. –  Цієї концепції ми дотримувалися на першому марафоні. Дотримуємося й  тепер. У Василя було багато друзів – фактично, на всіх континентах. Він встиг і багато поїздити, і залишити по собі багато позитиву».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День