Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

У Вінниці відкрили погруддя Миколі Леонтовичу

1 вересня, 2017 - 14:25

З нагоди 1 вересня на території Вінницького училища культури і мистецтв встановили пам’ятник українському композитору Миколі Леонтовичу. Відкривали погруддя в урочистій атмосфері за участі представників влади, мистецьких колективів та студентства. Кошти на виготовлення бюсту у сумі 135 тисяч гривень виділили з обласного бюджету. Над проектом працював вінницький скульптор, заслужений художник України Володимир Оврах. Подію приурочили до 140-річчя від дня народження Миколи Леонтовича та 60-річчя училище, яке відзначатиму навесні 2018 року.

«Для училища культури і мистецтв, яке носить горде ім’я Миколи Леонтовича, встановлення пам’ятника на його честь – це велика подія. Щороку в нашому закладі проводяться заходи присвячені творчості цього видатного українського композитора. І це не лише виступи чи звітні концерти творчих колективів, але й конференції, мистецькі проекти та дослідження, – розповідає в.о. директор училища Алла Москолюк. – Тепер урочисті і творчі уроки ми зможемо проводити не лише у залах закладу, але й просто неба, біля пам’ятника Миколі Леонтовича. Це досить символічно, адже творча молодь нашого навчального закладу ще з більшою наснагою буде навчатися, працювати, мріяти та підкорювати нові вершини».

Професор Вінницького державного педагогічного університету імені Коцюбинського, член Національної спілки композиторів України Анатолій Завальнюк, який багато років поспіль досліджує творчість Миколи Леонтовича, назвав відкриття погруддя українському композитору поверненням боргів. Адже саме завдяки Леонтовичу про мистецьку Вінниччину тепер знає увесь світ.

«Торік ми відсвяткували відродження меморіального комплексу біля могили Леонтовича у селі Марківка. Сьогодні нове свято такого ж значення – відкриття погруддя Миколі Леонтовичу, – пригадує Анатолій Завальнюк. – Згадується, як видатний український композитор Станіслав Людкевич ще у сорокові роки минулого століття написав статтю про особливості музичної мови Леонтовича, у ній він сказав, що якби Леонтович не написав нічого більше, окрім «Щедрика», «Дударика» чи «Козака несуть», то цього було б достатньо, щоб його ім’я було знане як в Україні, так і в усьому світі. Адже народна пісня – це найзапашніша гілка на світовому дереві мистецтва, а Леонтович все своє життя присвятим обробці народних пісень. Він міг би написати значно більше, але у розквіті творчих сил трагічно загинув. І сьогоднішні події це повернення боргів перед великим генієм української музики. Тому що він довгий час був мало відомим в Україні. І наше завдання зберегти все що ми знаємо про Леонтовича для потомків культури».

Відкривали погруддя Миколи Леонтовича під мелодію його славнозвісного «Щедрика» керівники обласної влади. Живі квіти композитору несли студенти, викладачі та всі охочі вінничани.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото авторки

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ