Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

У Львові покажуть шедеври китайського мистецтва

3 березня, 2016 - 19:53

Проект, який має назву «Радісне свято весни», відбудеться завтра у Львівському театрі опери і балету  ім. Соломії Крушельницької за сприяння посольства Китайської Народної Республіки в Україні спільно з Культурно-дослідницьким центром України та Китаю «Ланьхва».

У програмі, що присвячена святу весни, яке щорічно відзначається в Китаї за місячним календарем, – виступи артистів Чженчжоуського театру опери та балету, представників Шаолінської школи бойових мистецтв «Тагоу» з міста Денфен, а також виконавців на національних китайських інструментах Ерху та Чжен.

Згідно з повідомленням організаторів «Радісного свята весни», китайські митці приїдуть в Україну в рамках міжнародного гастрольного туру. Всі артисти є представниками міста Чженчжоу – головного міста з провінції Хенань. «Чженчжоуський театр опери і балету – це естетика витонченої китайської класичної хореографії у властивому тільки Піднебесній екзотичному стилі. Театр є професійним художнім колективом уряду Китаю, який неодноразово був удостоєний танцювальної премії «Лотос». Артисти покажуть танок лебедів, справжнє мистецтво з віялами, інші барвисті й колоритні танці, – йдеться у повідомленні. – Ще однією складовою програми стануть віртуозні інструментальні соло на старовинних китайських інструментах Ерху та Чжен, які гіпнотично занурять у колорит загадкового Китаю».

Справжньою окрасою програми, зазначають організатори, стане шоу літаючих шаолінських монахів з міста Денфен (провінція Хенань, на території якої і розташований знаменитий буддійський храм Шаолінь). Учні найвідомішої школи бойових мистецтв Шаолінь «Тагоу» (Shaolin Tagou), переможці міжнародних турнірів з кунг-фу, брали участь у церемонії закриття Олімпійських ігор в Афінах, церемонії відкриття Всесвітніх спеціальних Олімпійських ігор, Азіатських ігор і відкриття/закриття Пекінських літніх Олімпійських. Їх виступ – яскраве і вражаюче шоу, що демонструє граційні прийоми знаменитого на весь світ китайського ушу. Кульмінацією виступу шаолінів стане демонстрація неймовірних можливостей людського організму: розбивання заліза об голову, проштрикування скла тонкою голкою і відколювання шматка металу пальцем.

На китайському святі весни у Львівській опері будуть присутні перший заступник посла КНР в Україні Чжан Вей, художній керівник Чженчжоуського театру опери та балету Cунь Шу Цзе та голова Культурно-дослідницького центру України та Китаю «Ланьхва» Юрій Котик.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото «Дню» надали у ЛМР.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...