Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

У Соледарі з’явилася скульптура янгола

3 жовтня, 2021 - 11:30

В останній день вересня у Соледарі відбулось урочисте відкриття скульптури Антона Логова «Янгол Соледара», що була створена в рамках арт-резиденції Заземлення. Янгол ー символ, що являє собою охоронця робітників і жителів Соледара. Жовтий колір ー це освітлення в шахті і колір надії, запозичений від енергії кольору сонця. Художник говорить, що цей янгол приносить удачу, якщо біля нього посидіти та загадати бажання.

Також цього дня в офісі фонду ІЗОЛЯЦІЯ в Соледарі відкрилась виставка  робіт  резидентів та резиденток арт-проєкту Заземлення. На ній були представлені роботи дуетів Open Place та ruins collective, саунд-прогулянка Соледаром від Назарія Заноза, фільм про провальні озера від режисерки Зої Лактіонової, скульптура соляної людини від Валентини Бєро, проєкт про історію регіону, виконаний у техніці вишивання на папері, від Наталі Любченкової, графічна робота «Солерос» художника Віталія Агапєєва. А також проєкти інших учасників Заземлення, сучасних українських митців та мисткинь: Богдани Войтенко, Наталі Михальченко, Юлі Кириченко, Євгена Коршунова та Святослава Коверзнєва. А у публічний простір міста відтепер на постійній основі інтегровано скульптуру Астіана Рея та розпис Роксолани Дудки ー  учасників резиденцій. Виставку можна буде відвідати ще протягом двох тижнів.

Всі ці мистецькі проекти, що стають частиною культурного обличчя містечка, це результат дослідження митцями середовища та історії Соледару, знайомства з його мешканцями та художнього переосмислення міста в рамках арт-резиденції.

Ця ініціатива стала першим етапом роботи фонду ІЗОЛЯЦІЯ у місті Соледар. З січня по серпень 2021 року тут відбулась серія короткострокових резиденцій Заземлення для художників і художниць, які досліджували локальний контекст та працювали із міським середовищем. Заземлення стало важливим проєктом для міста та його жителів, адже у певній мірі спровокувало початок перезапуску відносин між містянами та публічним простором Соледару. 

Учасник резиденції Віталій Агапєєв, котрий у своїй роботі фокусувався на міцних соціальних стосунках як типовій рисі Соледару, відзначив важливість проєкту для місцевих жителів: «Передусім важливо, що до такого доволі малого, проте неординарного містечка привернута увага. У цьому випадку художники працюють свого роду промоутерами, адже у Соледарі є на що подивитись. Але про його унікальні місця зазвичай не знають навіть жителі області. Інший важливий аспект — молодь. Адже вони тут доволі проактивні і їм надзвичайно важливо спілкування з новими людьми. В цьому контексті часта поява нових резидентів у місті справляється із задачею на 6 з 5 балів».

Перший етап резиденцій для українських художників Заземлення добіг свого завершення, але сам проєкт триватиме і надалі. Кураторка Катерина Філюк поділилась планами на його продовження:

«Проєкт Заземлення триває і вже зовсім скоро прийматиме двох іноземних або українських урбаністів на місячну резиденцію. А вже у жовтні стартує освітня програма, яка цього разу зосередиться на чотирьох тематичних блоках:  сучасному мистецтві, музиці, креативних індустріях та урбанізмі. Вибір тем не є випадковим, адже завдяки резиденції Заземлення ми зібрали в Соледарі зацікавлену аудиторію та намагаємося задовольнити її інтереси. Тож теми були означені саме через діалог із цією локальною аудиторією. Ми залучаємо до співпраці спеціалістів та спеціалісток із усієї країни, так,  наприклад, музичний напрямок куруватиме композитор Олексій Шмурак. Художниця Катя Бучацька планує познайомити місцевих жителів із ленд-артом та спробує створити об'єкти разом із ними.

Практичними знаннями про креативні індустрії ділитиметься Марта Кобринович зі Львова. А про урбанізм говоритиме Ліва Дударева, латвійська архітекторка та художниця, співзасновниця дуету METASITU».

Більше інформації на сторінці фонду ІЗОЛЯЦІЯ в соціальних мережах та телеграм каналі IZOLYATSIA

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ