...Від того, скільки цеглинок ворожого муру проб’ємо лезами і кулями, залежить підсумок боротьби.
Юрій Горліс-Горський, український військовий і громадський діяч, письменник

У Тернополі стартує 6-ий "Мистецький фестиваль "Ї"

4 травня, 2018 - 18:50

4-6 травня пройде 6-ий «Мистецький фестиваль «Ї». До Тернополя завітають письменники, музиканти з України та із-за кордону. Упродовж трьох днів будуть проводитися поетичні марафони, літературні зустрічі, перформанси, музичні виступи, кінопокази.

На фестивалі традиційно будуть діяти 3 сцени: літературна, музична, кінотеатральна. На музичній сцені виступатимуть Дмитро Лазуткін та Борис Севастьянов зі спільним музичним проектом "ARTERIЯ", KADNAY, «Жадан і Собаки», LUMIERE, «Карна», Христина Халімонова, «Фіолет», Макс Пташник, Bugs&Bunny, Tvorchi, «Кімната Гретхен», «Субпродукт».

«Цього року урізноманітнили музичну сцену щодо жанрів і стилів. Будь-хто з відвідувачів зможе знайти щось для свого смаку. Роковий гурт «Карна» виступить акустично. Із повноцінним концертом завітає до Тернополя гурт KADNAY - це фіналісти відбору Євробачення. Вже вдруге на фестивалі виступатиме гурт «Жадан і Собаки». «Фіолет» представлятиме альбом, написаний на вірші українських письменників, та інші музичні композиції», - каже організатор фестивалю Юрій Матевощук.

Насиченою є програма літературної сцени, виступатимуть Любко Дереш, Іван Байдак, Олександр Ірванець, Андрей Хадановіч (Білорусь), Оксана Забужко, Макс Кідрук, Артем Полежака, Світлана Поваляєва, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Ерлінг Кіттельсен (Норвегія), Мар'яна Савка, Маріанна Кіяновська, Юрій Іздрик, Владислав Івченко, Юрій Винничук, Андрій Кокотюха, Ганна Осадко, Тарас Прохасько, Андрій Курков, Сергій Лазо, Юрій Завадський, Вікторія Амеліна, Олександр Фразе-Фразенко, Олександр Смик, Вікторія Дикобраз, Роман Воробйов, Юрій Матевощук, Надія Сеньовська, Михайло Жаржайло, Заза Пауалішвілі, Олексій Чупа та інші.

«Серед нових учасників фестивалю – Любко Дереш, на якого вже давно чекали в Тернополі. Андрій Курков вперше буде на фестивалі. У нього і у Юрія Винничука буде прозовий тандем», - каже Юрій Матевощук. - «Оксана Забужко виступить з новою програмою, вона репрезентуватиме нову книгу. Макс Кідрук вперше на нашому фестивалі розповість прев’ю книжки «Де немає Бога», на яку чекаємо восени.

На кінотеатральній сцені буде представлено виставу «Альберт, або найвища форма страти» за однойменним твором Юрія Андруховича. Відбудеться показ стрічки «Червоний» та «Кон-Тікі». «Давно хотіли представити на фестивалі виставу «Альберт, або найвища форма страти», яка була вже показана на європейській сцені та багатьох містах України. З нею ж пов’язана нова книга Юрія Андруховича «Коханці юстиції», яку письменник репрезентує на фестивалі перед початком вистави», - каже Юрій Матевощук.

Організатори кажуть, що намагаються робити акцент щодо поєднання мистецтва - літератури, музики, кіно та театру.  Цього року на фестивалі буде також представлена художня виставка сучасних творів образотворчого мистецтва. Напередодні фестивалю до Тернопільщини приїхали угорські художники, які упродовж тижня малювали місцини області – в Бережанах, Вишнівці, Тернополі. У фойє драмтеатру будуть представлені близько 20 полотен.

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, Тернопіль

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ