Садибу Сікорського у Києві намагаються продати, - ЗМІ
Майновий комплекс з двох будинків по вулиці Ярославів Вал, один з яких будинок авіаконструктора Сікорського, виставлено на продаж. Два будинки – один з яких виходить фасадом на Ярославів Вал, а другий – безпосередньо будинок Ігоря Сікорського, продають за два мільйони доларів, або ж 50 060 000 гривень. Загальна площа приміщення, яка вказується у об’яві, 1800 квадратних метрів, повідомляють "Надзвичайні новини".
Така об’ява на одному з сайтів продажу нерухомості викликає подив, адже відомо, що садиба Сікорського досі не повернута державі, триває розгляд апеляції. Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 15 січня 2016 року відкрито провадження за апеляційними скаргами Орендаря на рішення Господарського суду м.Києва, яким було задоволено розірвання договору оренди, укладеного між ДП «Готель «Козацький» та Орендарем.
«Зазначений будинок обліковується на балансі ДП «Готель «Козацький» Міністерства оборони України та досі перебуває в оренді Міжнародного благодійного фонду «Музей історії повітроплавання і авіації ім. Сікорського» відповідно до договору оренди строком на 49 років», - йдеться у листі від Міноборони, який раніше розмістив на своїй сторінці у Facebook голова Благодійного фонду «Національний центр Сікорського» Віктор Ягун.
Він зазначає, що ситуація, в якій продовжує знаходиться Садиба Сікорського, дуже тривожить.
«Чиновники Міноборони у 2000 році за откати по корупційним схемам здали в оренду на 49 років з правом приватизації та руйнування будинку за згодою сторін фіктивному фонду Шуфрича, який обіцяв «зробити там музей». Тепер, коли Садиба всесвітньо відомого винахідника доведена до критичного стану та знаходиться на межі остаточного знищення, держава «невзмозі» її повернути з кабальної оренди регіонала Шуфрича і Ко», - написав у своєму Facebook Віктор Ягун.
Міністерство оборони розпочало юридичний процес розриву договору оренди і процедуру повернення будинку «родини Сікорських» до сфери управління оборонного відомства ще у листопаді 2015 року. Втім, громадські активісти заявили, що сумніваються в щирості намірів представників Міністерства оборони, які відстоювали повернення садиби Сікорського. Активісти стверджують, що в умовах договору оренди є пункти, які дозволяють відомству виграти суд. Наприклад, приводом для розірвання договору могло бути невиконання благодійним фондом термінів здійснення будівельних робіт.
Раніше громадські активісти просили президента України та Генеральну прокуратуру втрутитися в ситуацію і забезпечити повернення київської садиби авіаконструктора Ігоря Сікорського у державну власність. Вони вважають, що враховуючи нинішній технічний стан будівлі, потрібно якомога швидше вирішити проблему, оскільки садиба може зруйнуватися повністю і вже не буде можливості зберегти хоча б її фасад, не кажучи вже про внутрішні приміщення.
Нагадаємо, в Україні відзначають 127-му річницю з дня народження Ігоря Сікорського.