На Херсонщині всі учні початкової школи навчатимуться державною мовою
У новому навчальному році, починаючи з 1 вересня, усі першокласники Херсонської області, включно з нацменшинами, навчатимуться державною мовою. Про це днями заявив начальник департаменту освіти і науки Херсонської ОДА Євген Криницький.
«Наша принципова позиція – щоб абсолютно усі школи області поступово перевести на навчання українською мовою. Саме тому ми плануємо з цього року розпочати з перших класів. У Херсонській області 26 російськомовних шкіл (12 з яких – у Херсоні). Тому цей перехід буде поступовим. Є питання щодо перенавчання педагогічних кадрів, планується додаткова закупівля українських книжок. Ми плавно будемо переводити на навчання українською спочатку перші класи, потім п’яті... й так далі», – зазначив Криницький.
Рішення про поступовий перехід загальноосвітніх закладів, у яких здійснюється навчання російською, на навчання українською було прийнято під час колегії Херсонської державної адміністрації ще у червні. 2 серпня в ОДА відбулася нарада керівників освітніх закладів області щодо цього питання. Після наради Криницький зазначив, що директори шкіл не бояться змін і готові до переходу на українську.
«В новому базовому законопроекті про освіту, який, ми дуже сподіваємося, буде прийнятий у вересні, врегульовано питання навчання державною мовою. Зрозуміло, що є ряд питань, які будуть потребувати вирішення. По-перше, це забезпечення підручниками, – коментує Євген Криницький. – По-друге, мотивація вчителів і, звісно, робота з батьками. Ми зацікавленні у підвищені рівня знань дітей саме з української мови, тому що статистика не тішить, а лише спонукає до дій. Також розглядається питання переходу на державну мову дитячих садків. Спілкуючись із батьками, чиї діти навчаються у російськомовних школах, чую, що вони добре сприйняли цю новину і підтримали зміни. Діти, які приходять на навчання, також активно висловлюють свою позицію та бажання навчатися українською. Тому в робочому порядку планомірний перехід на українськомовне навчання не має завдати шкоди. Ми бачимо лише позитивні моменти та перспективи якісної освіти».
Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон