Я знаю, що багато людей розчаровані тим, що Майдан не приніс швидких змін. Але питання, швидко або повільно ми рухаємося, набагато менш важливе, ніж питання, рухаємося ми або стоїмо на місці.
Любомир Гузар, український релігійний діяч, патріарх-предстоятель УГКЦ

У Вінниці для людей з порушенням зору виготовили міні-копії головних символів міста

4 вересня, 2017 - 22:04

У холі Вінницької міськради презентували мініатюрні 3D-макети головних символів міста, які виготовила громадська організація «Гармонія» у рамках проекту «Гостинна Вінниця». Кожен з представлених експонатів містить тіфлокоментар – аудіоопис об’єкта, що дозволяє незрячим або слабозорим людям дізнатися про технічні параметри пам’ятки-оригіналу, передумови її створення та історію міста загалом. Автори ідеї кажуть, що виставка покликана привернули увагу громадськості до проблем людей з обмеженим зором, які також люблять і хочуть подорожувати.

«Вінниця має бути не лише туристично привабливою, але й доступною для усіх без винятку туристів. Ми виготовили ці макети для людей з порушенням зору, щоб вони могли відчути на дотик, як виглядають головні історичні та архітектурні пам’ятки нашого міста, а також почути про історію їх створення, – розповідає голова правління громадської організація «Гармонія» Раїса Панасюк. – Ми довго думали, як виготовити фонтан, щоб люди могли відчути його і уявити. Ламали голову над моделлю, бо як можна зобразити воду?! Але світ не без добрих людей, і знайшлися інженери-проектанти, які видрукували на 3D принтері унікальний експонат. До речі, закордоном презентація міні-копій головних пам’яток з «озвучкою» це звична практика, бо туристи бувають різними, а кожен поважаючий себе історично-культурний комплекс повинен бути доступний для усіх».

Поки що в експозиції представлено три мініатюри – це славнозвісна вінницька Вежа, головна арка Центрального парку культури та відпочинку та світломузичний фонтан. Але автори ідеї сподіваються, що після презентації кожен керівник музею чи іншої історичної пам’ятки захоче виготовити міні-копію свого закладу, щоб незрячі люди могли на рівні з усіма відвідувачами «бачити», як виглядає та чи інша будівля.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...