Україно, дозволь мені серед твого безголов'я головою тривожною прорости!..
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, критик часів радянської епохи

У Вінниці для людей з порушенням зору виготовили міні-копії головних символів міста

4 вересня, 2017 - 22:04

У холі Вінницької міськради презентували мініатюрні 3D-макети головних символів міста, які виготовила громадська організація «Гармонія» у рамках проекту «Гостинна Вінниця». Кожен з представлених експонатів містить тіфлокоментар – аудіоопис об’єкта, що дозволяє незрячим або слабозорим людям дізнатися про технічні параметри пам’ятки-оригіналу, передумови її створення та історію міста загалом. Автори ідеї кажуть, що виставка покликана привернули увагу громадськості до проблем людей з обмеженим зором, які також люблять і хочуть подорожувати.

«Вінниця має бути не лише туристично привабливою, але й доступною для усіх без винятку туристів. Ми виготовили ці макети для людей з порушенням зору, щоб вони могли відчути на дотик, як виглядають головні історичні та архітектурні пам’ятки нашого міста, а також почути про історію їх створення, – розповідає голова правління громадської організація «Гармонія» Раїса Панасюк. – Ми довго думали, як виготовити фонтан, щоб люди могли відчути його і уявити. Ламали голову над моделлю, бо як можна зобразити воду?! Але світ не без добрих людей, і знайшлися інженери-проектанти, які видрукували на 3D принтері унікальний експонат. До речі, закордоном презентація міні-копій головних пам’яток з «озвучкою» це звична практика, бо туристи бувають різними, а кожен поважаючий себе історично-культурний комплекс повинен бути доступний для усіх».

Поки що в експозиції представлено три мініатюри – це славнозвісна вінницька Вежа, головна арка Центрального парку культури та відпочинку та світломузичний фонтан. Але автори ідеї сподіваються, що після презентації кожен керівник музею чи іншої історичної пам’ятки захоче виготовити міні-копію свого закладу, щоб незрячі люди могли на рівні з усіма відвідувачами «бачити», як виглядає та чи інша будівля.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...