Хто заперечує свободу іншого, сам свободи не заслуговує.
Авраам Лінкольн, 16-й президент США, визволитель американських рабів

Сьогодні Україна разом із світом відзначає Міжнародний день волонтера

5 грудня, 2018 - 11:24
Фото з архіву "Дня"

Сьогодні, 5 грудня, у світі відзначається один з міжнародних днів ООН, присвячений людям, що займаються волонтерством - Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку. Це свято кожного, хто за велінням серця та покликом душі безкорисливими вчинками укріплює людську віру в ідеали добра й справедливості.

З нагоди Дня волонтера українців привітав Президент Петро Порошенко, передає прес-служба Адміністрації Президента на офіційному сайті.

"Під час Революції Гідності, російської агресії на Сході нашої держави потужний волонтерський рух став взірцем єдності українського суспільства, його зрілості та самоорганізації. У ці складні для України роки волонтерська спільнота здивувала весь світ палкою відданістю країні, безмежною мужністю та невичерпним патріотизмом", - йдеться у вітанні Президента.

Президент зазначив, що волонтери жертовною щоденною працею допомагали українській армії поставати з руїн, стали надійним тилом для воїнів, які ціною власного життя захищали територіальну цілісність і незалежність України.

"І зараз вони продовжують консолідуватись, взявши на себе розв’язання найгостріших проблем військових, ветеранів та переміщених з тимчасово окупованих територій осіб, відстоюючи святе право на гідне буття у демократичній державі. Низький уклін усім вам за кращі прояви людської вдачі та унікальні чесноти, за активну громадянську позицію й щире прагнення утверджувати європейські цінності в Україні", - йдеться у вітанні Президента.

Він також побажав волонтерам миру, оптимізму, здоров’я та невичерпної енергії.

Від імені Уряду та від себе особисто привітав з Міжнародним днем волонтера Прем’єр Міністр України Володимир Гройсман, передає Урядовий портал.

Володимир Гройсман підкреслив, що волонтерство є одним з найбільш почесних занять у будь-якому суспільстві та у будь-який час. Волонтери приносять користь людям своєю альтруїстичною та гуманістичною позицією, готовністю прийти на допомогу ближньому у скрутний час, бажанням змінювати свою країну та світ на краще, додав прем’єр.

Він заявив, що сьогодні роль волонтерства лише зростає, а волонтерські проекти іноді змінюють сучасну реальність та вектор розвитку цілих регіонів і висловив подяку волонтерам України за їх зусилля, спрямовані на допомогу ближнім, захист країни, підтримку нашої армії.

"Українські волонтери є однією з найбільших рушійних сил, завдяки яким відбуваються значні зміни в нашому суспільстві. На початку воєнних дій на Донбасі нам вдалося вистояти завдяки фантастичному волонтерському руху. Тисячі добровольців зголосилися захищати Батьківщину із зброєю в руках, десятки тисяч людей брали участь у різноманітних проектах допомоги передовій. В Україні існують сотні волонтерських організацій і рухів, що допомагають хворим людям, започатковують соціальні проекти, організовують культурні заходи. Уряд завжди готовий підтримувати важливі для нашого суспільства ініціативи. Переконаний, що лише спільною працею ми можемо змінити нашу країну на краще", - йдеться у вітанні прем’єра.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ