Історія – наука про людей у часі, наука, в якій безперервно треба пов’язувати вивчення мертвих з вивченням живих.
Марк Блок, французький історик

У Львові вшанували Михайла Вербицького

6 грудня, 2019 - 13:26
Фото автора

8 грудня минає 149 років від дня смерті видатного українця, композитора, священика Михайла Вербицького. Саме він написав мелодію до пісні «Ще не вмерла Україна», яка стала нашим державним символом. Символом, з яким і сьогодні віддають своє життя за Україну на її східних рубежах.

А народився видатний композитор, греко-католицький священник на крайніх західних рубежах України, на території, яка сьогодні входить до складу сусідньої Польщі, – у селі Явірник Руський над Сяном. Формування його особистості проходило в національно-свідомому, патріотичному українському Перемишлі, де він здобував і загальну, і музичну освіту під опікою свого родича, Перемиського єпископа  Івана Снігурського. Потім було навчання у Львові, знову в Перемишлі, праця в театрах, наполегливе душпастирське служіння у селах Львівської області Завадів, Залужжя, Стрілки, Млини. У Млинах, що знаходиться тепер всього за сім кілометрів від українського кордону на території Польщі, й обірвалося його життя. Тут була його остання парафія.

У Млинах донині стоїть (і функціонує як римо-католицький костел) українська дерев’яна церква, у якій служив Михайло Вербицький. А поруч із церквою –  його могила, пантеон, де варто побувати кожному свідомому українцю.

Делегації Львівської і сусідніх областей відвідають цю могилу у неділю, а в п’ятницю відбулося покладання квітів до пам’ятника Михайлові Вербицькому у Львові, який встановлений з ініціативи суспільно-культурного товариства «Надсяння» на ознаменування двохсотлітнього ювілею композитора.

Вшанувати  Михайла Вербицького прийшли львів’яни, гості міста, представники влади і громадських організацій. Було сказано багато теплих слів про цю непересічну постать, і всі учасники дійства з великим ентузіазмом заспівали «Ще не вмерла України ні слава, ні воля…. ».

Йосип МАРУХНЯК

Фото автора

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ