Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

"Велика українська енциклопедія" з'явиться в електронному варіанті

8 січня, 2013 - 18:16

Президент України віктор Янукович видав указ, відповідно до якого зобов’язує уряд за участі науковців підготувати видання «Великої української енциклопедії» до 2020 року.

«Держава без енциклопедії – все одно, що без конституції», – зазначив директор видавництва «Українська енциклопедія» Михайло Зяблюк пише BBC.

У той же час голова «Вікімедіа Україна», організації, яка розвиває українську версію Wikipedia, Юрій Пероганич зауважив, що авторитетну державну енциклопедію готувати потрібно – проте сумнівається, чи слід робити це у друкованому вигляді.

«Безперечно, державну, наукову, авторитетну енциклопедію готувати треба. Інше питання, чи потрібна вона у паперовому вигляді. Я не певен. Оскільки охоплення інтернетом дуже швидко зростає, в цьому, можливо, доцільності немає», – аргументував свою думку Юрій Пероганич.

Михайло Зяблюк зазначив, що попередні праці, які готувало його видавництво, друкували переважно за програмою «Українська книга». Тому вони потрапляли лише у бібліотеки і в кабінети чиновників, а придбати їх у книгарнях було неможливо. Щоб такого ж не сталося із українською енциклопедією, паралелельно з друкованою версією, яку можна буде купити і в крамницях, і за передплатою, редакція має підготувати електронний варіант.

Проте науковці стурбовані ще й тим, що останнім часом багато аспектів історії та державності України не мають однозначного трактування на рівні влади та суспільства.

 «Ризики є, і я особисто як майбутній читач і громадянин боюся їх. Тому що у нас, на жаль, політичний фактор сьогодні є досить впливовим – ми це бачимо в системі освіти, коли суб’єктивні думки, наприклад, якогось міністра стають начебто дороговказом для науковця чи автора підручника», – відзначив директор Інституту літератури імені Шевченка Микола Жулинський.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: BBC Україна

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ