Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

У "Мистецькому Арсеналі" відкриється виставка "Катерина Білокур. Хочу бути художником!"

8 червня, 2015 - 11:46

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»

 

представляє

 

«Катерина Білокур. Хочу бути художником!»

 

Масштабна ретроспектива робіт видатної мисткині ХХ сторіччя Катерини Білокур та виставка українських художниць, які працюють у жанрі відео-арту.

 

Дати проведення: 16 червня – 19 липня 2015

Місце проведення: НКММК «Мистецький Арсенал»

 

Організатор: НКММК “Мистецький Арсенал”

 

Партнери:

Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Яготинський історичний музей

Національний музей літератури України

Національний музей Тараса Шевченка

Меморіальний музей-квартира Павла Тичини

Видавництво “Родовід”

Національний центр Олександра Довженка

Національний академічний драматичний театр ім.І.Франка

Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації

 

Куратор: Аліса Ложкіна

 

Відкриття: 16 червня о 18.30

Вхід на відкриття за запрошеннями або квитками вартістю 100 грн.

Прес-конференція: 16 червня о 16:30

 

16 червня 2015 року в Мистецькому Арсеналі відкриється виставка Катерини Білокур, однієї з найбільш відомих і водночас незнаних українських художниць ХХ сторіччя. Здавалося б, усі чули це ім’я, але здебільшого воно викликає лише дуже буквальну асоціацію з квітковими мотивами. Проте творчість Білокур має значно глибший екзистенційний вимір, а біографія художниці – надзвичайно яскрава і актуальна історія про долю геніальної жінки, яка прагнула займатись мистецтвом в українській провінції на тлі тяжких історичних і політичних обставин ХХ сторіччя.

 

На безпрецедентній виставці вперше в історії незалежної України в одному виставковому проекті буде представлено майже весь творчий доробок Катерини Білокур з колекції Музею українського народного декоративного мистецтва, Яготинського історичного музею, та інших провідних українських музеїв. Це близько 100 шедеврів, серед яких і олійний живопис, і малюнки, і невеличкі нариси. Нарешті, глядачі матимуть змогу  оцінити всі грані таланту унікальної художниці, яка є одним із символів української культури.

 

У 2015-му виповнюється 115 років з дня народження Катерини Білокур, і з цієї нагоди ми запрошуємо вас до подорожі унікальним світом мистецтва, яке було народжене великим болем душі, але, попри все, випромінює надзвичайну енергію позитиву. В наш час гостросоціальних потрясінь ми всі потребуємо надії, і саме ця надія живе у медитативних і глибоких творах Білокур.

 

“Хочу бути художником!” – автобіографічна цитата і життєве кредо Катерини Білокур. Ця фраза,  є певною межею, що повністю змінила життя молодої жінки, яка була змушена пожертвувати своїм особистим щастям заради того, щоби займатись мистецтвом. Людина, яка не отримала навіть початкової освіти і жила у примітивних умовах українського радянського села, Білокур пережила усі найжахливіші сторінки української історії минулого сторіччя: революцію, Голодомор, Другу світову війну, і, попри все, змогла реалізувати свою зухвалу мрію стати художницею. Ще у 20-ті роки ХХ сторіччя, молода жінка прийняла самостійне і мужнє рішення присвятити себе живопису, і цей крок став могутнім протестом проти консервативного патріархального середовища, де пройшло все життя Катерини Білокур. Така відданість своєму ідеалу і неймовірна глибина творів художниці ставлять її в один ряд із найвидатнішими світовими митцями ХХ сторіччя, багато з яких, так само як і Катерина Білокур, були самоуками.

 

Звідки приходить це могутнє й часом ірраціональне бажання займатись мистецтвом? Чи змінилися у сучасній Україні умови для жінок-художниць, які роблять вибір на користь сучасного мистецтва? Що означає цей вибір для українськихмисткинь, які сьогодні працюють у нових медіа і, зокрема, експериментують у жанрі відео-арту? Мистецький Арсенал перетворюється на майданчик діалогу крізь десятиліття між Катериною Білокур і українками, які так само, як і мисткиня майже сто років тому, промовляють сьогодні зухвалу фразу “Хочу бути художником!”.

 

До проекту увійдуть:

 

  • масштабна ретроспектива творів Катерини Білокур;
  • відео-роботи сучасних українських художниць;
  • спеціальний проект-перформанс режисера Олександра Білозуба “Дві квітки кольору індиго”, який присвячено перегукам у творчості Катерини Білокур і видатної мексиканської художниці ХХ сторіччя Фріди Кало;
  • аудіо-інсталяція видатної української композиторки, яка працює у жанрі електроакустики, Алли Загайкевич;
  • ретроспектива документальних фільмів про життя і творчість Білокур.

 

Події в рамках відкриття:  фрагменти виставки Олександра Білозуба “Дві квітки кольору індиго”,  електроакустичний перформанс Алли Загайкевич.

 

ГОДИНИ РОБОТИ:

 

З 17.06 – 19.07:

11:00 – 20:00

Понеділок – вихідний.

 

Загальна вартість вхідного квитка на виставку «Хочу бути художником!» – 40 грн., пільгового квитка – 20 грн.

Пільговий вхід дійсний для учнів (старших 12 років), студентів, пенсіонерів за наявності відповідного документу. 

   

Безкоштовний вхід для дітей до 12 років, інвалідів 1-2 групи, військовослужбовців строкової служби, учасникам АТО, музейним працівникам, членам Спілки художників (за наявності посвідчення).

 

ЕКСКУРСІЇ:

Вартість екскурсійної путівки – 200 грн.

Екскурсія англійською мовою – 250 грн.

Довідки та замовлення екскурсії за телефоном:  067 247 21 96

 

МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ

вул. Лаврська 12

Тел./факс: +380 44 288 52 25

artarsenal.in.ua

facebook.com/Mystetskyi.Arsenal

 

ПРЕС-ЦЕНТР МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ:

pressa@artarsenal.in.ua (для акредитації)

Тел.: +380 44 288 52 26

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ