Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

2 тисячі запоріжців одночасно прочитали "Заповіт" Шевченка

9 березня, 2014 - 16:34

Близько двох тисяч людей у неділю в Запоріжжі одночасно прочитали вірш Тараса Шевченка «Заповіт».

Акція з вшанування 200-ї річниці з дня народження Кобзаря відбулася під час Народного віче на мітингу біля будівлі обласної державної адміністрації. Присутні тримали портрети Кобзаря, загорнуті у вишиті рушники, прапори України.

Народне віче розпочали заспівавши гімн України та цитатою з поеми Шевченка «Кавказ»: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!» Далі слово взяв голова Запорізького обласного відділення Всеукраїнського товариства ім. Т. Шевченка «Просвіта» Олег Ткаченко. Він наголосив, що не все добре в нашому домі, тому що зараз у країні напіввійськовий стан. З цієї причини просвітянам ніколи займатися виключно просвітою. Тому до річниці з дня народження Кобзаря запорізьке товариство нічого особливого не готувало, тим більше, що весь 2014 рік присвячений цій даті. І цей рік, на думку оратора, даний для того, щоб виконувати заповіт Шевченка. Для того, щоб нагадати присутнім, що саме заповів поет, Ткаченко прочитав його вірш, а більшість присутніх його підтримала.

Крім того до мікрофону підгодили городяни, як дорослі, так і діти – і вони читали і співали твори Тараса Григоровича.

Катерина КІЗІМ, Запоріжжя

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ