Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

З Тернополя “Молода Просвіта” везе вертепне дійство на Кіровоградщину

10 січня, 2016 - 09:10
Фото автора

“Молода Просвіта” Тернополя вже вісім років поспіль їздить з вертепом на Східну Україну. “У різдвяні дні ми маємо мету показати вертеп жителям інших областей України. Були вже з вертепом у Києві, Херсоні, Львові, Донецьку, Черкасах, Чернігові, Одесі, Запоріжжі”, – каже голова місцевого осередку громадської організації “Молода Просвіта” Вікторія  Моргун.

Цьогоріч вертеп “Молодої Просвіти” вирушить на Кіровоградщину. Поїде 15 осіб. “Нас приймає там священик та Кіровоградська міська рада. Вони допомагатимуть нам організовувати виступи”, – зазначає Вікторія  Моргун. Цьогорічну версію вертепного дійства від “Молодої Просвіти” тернополяни вже бачили. Просвітян запросили виступити на «Битві вертепів». “Традиційно ми насамперед показуємо вертеп на Тернопільщині. У цьогорічному вертепі ми зробили ротацію дійових осіб. Немає образу Жида, а є Хапко-хабарник. Хочемо таким чином достукатися до людей, показати свою позицію до цієї суспільної виразки”, –  пояснює голова місцевого осередку “Молодої Просвіти”.

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, Тернопіль

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ