Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Соледар щодня потерпає від обстрілів, із громади евакуюють близько 40 людей на день

10 серпня, 2022 - 16:57
Фото: Teleram/ Яркий город

Соледар щодня потерпає від обстрілів, більшість людей живуть у підвалах, проте 90% з тих, хто там залишаються, відмовляються виїжджати. Проте загалом у громаді побільшало людей, які хочуть евакуюватись. В середньому, звідти вивозять до 45 людей на день.

Про це Вільному радіо розповідає начальник Соледарської міської військової адміністрації Сергій Гошко.

“Займаємось евакуацією населення, нарешті охочі з’явилися, коли місто розбили. Води, світла, зв’язку немає. В день вивозимо близько 35-45 людей власним транспортом, допомагають волонтери. Під час особистих зустрічей агітуємо, розповідаємо, куди саме вивозимо людей, та якою буде наша допомога”, — каже очільник громади.

За словами очільника Соледарської ТГ, 90% із тих, хто лишився у Соледарі, від евакуації відмовляються. У таких підписи про відмову від евакуації поки не беруть.

“Місто під постійними обстрілами. Щодня там все горить. Підписи я можу взяти у Благодатному, Васюківці, Парасковіївці. А в самому Соледарі вже не вийде: люди всі у бомбосховищах знаходяться. На подвір’ї лише по одній людині, яка готує їжу, всі решта по підвалах. Заїхав, хліб віддав, воду віддав, поїхав”,  —  пояснює Сергій Гошко.

Сергій Гошко (в бронежилеті) вивозить мешканців Бахмутського району. Фото: Facebook/ Бахмутська РДА

Він знову закликає місцевих мешканців евакуюватись, поки не пізно.

“Потрібно якомога швидше евакуюватись, поки є можливість. Щоб не наражати на небезпеку себе та тих людей, хто займається евакуацією”,  —  каже він.

Щодо евакуації комунальної техніки громади, Сергій Гошко каже, що вдалося вивезти 2 одиниці транспорту. У громаді залишається ще декілька автобусів, які можна вивезти, але це тепер складно організувати. Можливо, ця евакуація вдасться, проте першочергово потрібно зберегти життя людей.

“Це потрібно було робити ще до мого призначення. Це питання треба ставити до керівника, якого громадяни обирали, — Євгена Пластуна. Є ще автобуси, шукаю акумулятори та водія. Там потрібно дуже швидко рухатись”,  —  наостанок каже Сергій Гошко.

З 1 серпня у Донецькій області уряд запровадив обов’язкову евакуацію через запеклі бої з окупантами РФ у регіоні та очікування найскладнішої зими в історії Донеччини. Попри все це евакуація не є обов’язковою і люди можуть відмовитися від неї, заповнивши спеціальну форму.

За даними Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Україні, за перший тиждень обов’язкової евакуації виїхали понад 2 тисячі мирних мешканців області.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ