У кожного століття є своє середньовіччя.
Станіслав Єжи Лєц, відомий польський афорист, сатирик, гострослов і поет

У Львові говоритимуть про творчість Брехта

10 вересня, 2021 - 16:49

Національний театр ім. Марії Заньковецької спільно з німецьким партнером ГО «Центр міжнародного театрального інституту у Федеративній Республіці Німеччина» та українськими партнерами – Житомирським університетом імені Івана Франка (Брехт-Центром), Львівським національним університетом ім. Івана Франка запрошує взяти участь у спільному проєкті з актуалізації творчості німецького генія Бертольта Брехта для українського суспільства. Про це «Дню» розповіли у Театрі Заньковецької.

У межах проєкту відбудеться Освітня програма, і це – цикл онлайн та офлайн лекцій на суспільно актуальну проблематику, що слугувала джерелом натхнення творчості Брехта. Лекційна програма проєкту за підтримки посольства Німеччини в Україні «Творчість Брехта у сучасному культурному просторі» триватиме два дні – 15-17 вересня і продовжиться 17-19 вересня  в межах проєкту, який підтримує Український культурний фонд, – «Брехт: людина в глобалізованому світі».

Місце проведення: Львівський національний університет імені Івана Франка, факультет культури і мистецтв та Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької. Робочі мови: українська та німецька (переклад передбачено). Слухачі – студентська молодь України та Німеччини. 

Лектори – провідні науковці галузі з обох країн. Серед них: професор Олександр Чирков, Житомир, брехтознавець, “Особливості творчості Бертольта Брехта та її сприйняття в Україні”; Андреа Загорські, Міжнародний театральний інститут Німеччина, “Постановки Брехтівських творів у Німеччині після 2000 року”; Микола Ліпісівіцький, керівник Брехт-Центру Житомирського університету, «Історія та пригоди з перекладами творів Брехта українською мовою»; Еліна Фінкель, режисер, поспілкується з українськими театральними митцями та учасниками проєкту про свій досвід роботи з творами Брехта в театрах Німеччини; професор Кароліна Гілесгайм, Аугсбурзький університет, “Особливості поетики зонгів у “Тригрошовій опері”; професор Світлана Маценка, Львівський університет Франка, розповість про інтермедіальну поетику “Тригрошової опери”, де текст Бертольта Брехта унікальним чином поєднується з геніальною музикою Курта Вайля; професор Майя Гарбузюк, Львівський університет Франка, представить особливості рецепції теорії “епічного театру” в українському театру ХХ – ХХІ ст.

Онлайн-формат за zoom-посиланням:
https://zoom.us/j/2968594004?pwd=ZnhHd0lkdnhYOFZQeUtRa2h0aUFidz09

Ідентифікатор конференції: 296 859 4004 Код доступу: LNU

Фб-сторінка https://www.facebook.com/zankovetskatheater

Організатори запрошують долучитися до програми всіх охочих (онлайн та офлайн). 

18 та 25 вересня за підтримки Українського культурного фонду та Посольства Німеччини в Україні у Театрі Заньковецької відбудеться показ вистави «Тригрошова опера» Бертольда Брехта на музику Курта Вайля у режисурі Максима Голенка.

На 19 вересня запланована подіумна дискусія про львівську виставу “Тригрошова опера” запрошеного режисера Максима Голенка за участю українських театрознавців, керівництва театру, а також Андреа Загорські, Еліни Фінкель та  Миколи Ліпісівіцького.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Фото з вистави «Тригрошова опера» Тараса ВАЛЬКА.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ