Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

У Херсоні дорожчає проїзд у маршрутках і тролейбусах

12 січня, 2017 - 13:14

Вартість проїзду у міських пасажирських автобусах та тролейбусах Херсона зросте з 13 лютого 2017 року. Про це йдеться у відповідних проектах рішень виконавчого комітету Херсонської міської ради.

Вартість проїзду у тролейбусах МКП «Херсонелектротранс» складатиме 2 гривні 50 копійок. Наразі ціна квитка становить 1 гривню 25 копійок. Підвищення тарифу обумовлюється збільшенням розміру мінімальної заробітної плати, зростанням вартості електроенергії та інших матеріальних ресурсів, а також для забезпечення сталого фінансового стану підприємства.

Проїзд у маршрутках з 13 лютого зросте з 3 гривень до 5. У пояснювальній записці до проекту рішення виконкому про перегляд тарифу на проїзд в маршрутках ідеться про те, що фірми, які обслуговують міські маршрути, просили підняття тарифу до 6 гривень. Своє бажання возити херсонців саме за таким тарифом вони пов’язують зі збільшенням, порівняно з 2014 роком, цін на пально-мастильні матеріали більш ніж на 10% і збільшення витрат перевізників згідно з розрахунком середньої вартості перевезення одного пасажира. Крім того, перевізники посилаються на заплановане зростання мінімальної заробітної плати в 2017 році до 3200 грн, що призведе до значного збільшення витрат на оплату праці та податкових зобов’язань. 

Ще в серпні 2016 року перевізники подали в управління транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку розрахунки тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, здійснені відповідно до Методики розрахунку тарифів. Вони доводили необхідність підвищення тарифів до 6 гривень. У результаті, міська влада пішла на поступки перевізникам, однак не повністю, адже підвищення тарифу планується до 5, а не до 6 гривень, як просили перевізники.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День