Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Лідери ЄС та Японії вимагають від росії негайно припинити війну проти України

12 травня, 2022 - 12:20
Фото: Reuters

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда обговорив із президентом Європейської ради Шарлем Мішелем та президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн питання російської агресії проти України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Kyodo News.

«Вторгнення росії в Україну розхитує фундамент міжнародного порядку, що охоплює не лише Європу, а й Азію, і є абсолютно неприпустимим», - заявив Кісіда на спільній пресконференції у Токіо.

Він також попередив про наслідки війни для регіонів за межами Європи та наголосив на необхідності ніколи не допускати застосування сили для зміни статус-кво.

Мішель зазначив, що Японія та Європейський Союз мають глибокі та динамічні відносини, об'єднані фундаментальними цінностями демократії й верховенства права, та закликав зміцнювати двостороннє партнерство.

«Війна росії проти України показала, що поглиблене співробітництво - це не розкіш, а життєва необхідність», - додав він.

За словами фон дер Ляєн, нині на кону стоїть не тільки майбутнє України та ЄС, а світового порядку.

«Як і Європейський Союз, Японія розуміє, що тут стоїть на кону. Не тільки майбутнє України. Не тільки майбутнє Європи. Але майбутнє світового порядку, заснованого на правилах. Тому для партнерів-однодумців, як ЄС та Японія, ще важливіше зміцнювати свої відносини», - наголосила вона.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ