Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Рівненські безпілотники назвали на честь Шухевича

13 березня, 2015 - 15:33
Рівненські безпілотники назвали на честь Шухевича

Перший комплекс безпілотників, який розробили авіамоделісти з Рівного, вже працює в зоні АТО. Він унікальнй, пояснюють автори винаходу, адже сконструйований відповідно до нинішніх потреб військових. До того ж, обійшовся в десятки разів дешевше, аніж закордонні аналоги.  Комплекс безпілотників назвали «Нескореним» - на честь головного командира УПА Романа Шухевича, розповідають волонтери.

«Рівне стало одним із центрів безпілотної розвідки в Україні. Група місцевих конструкторів та волонтерів розпочала працювати над своїм БПЛА в кінці літа минулого  року. Увесь вільний час вони присвятили розробці, а головним спонсором робіт стала громада міста та області. Адже виготовити комплекс БПЛА «Нескорений» вдалося тільки завдяки маленьким пожертвам сотень українців. Ми також організували навчання операторів безпілотників. Тепер завдяки цим літакам розвідники виявляють техніку та ворожу силу противника, патрулюють нейтральну зону між лініями зіткнення, навіть залітають глибоко в тил сепаратистів. А під час одного з завдань літаки моніторили державний кордон з Росією, - розповідає волонтер громадської кампанії «Допомога армії — Рівне» Юрій Дюг. – Коли я думав над назвою БПЛА, то якраз записував нашим військовим у зоні АТО патріотичні фільми. Серед них була і стрічка «Нескорений» про Романа Шухевича. Я провів аналогію. Звідси й назва».

Комплекс БПЛА «Нескорений» включає в себе два літаки з розмахом крил майже 2 метри, унікальне передавальне обладнання та наземну станцію, яка працює на базі позашляховика. Безпілотники можуть здійснювати розвідку на висоті до 2 кілометрів, залітати у глиб території противника до 10 кілометрів.   Комплекс здатен впродовж декількох хвилин здійснити запуск літаків у будь-якому визначеномумісці  та передавати зображення і точні розвіддані в онлайн-режиміна великий монітор. Швидка оборка інформації дозволяє артилеристам в реальному часі разом із розвідкою вести вогонь по позиціях противника.

Собівартість виготовлення БПЛА «Нескорений» становить майже 5 тисяч доларів. Тим часом закордоні розробки коштують від 20 до 40 тисяч доларів.

Зараз розробники взялисяконструювати другий комплекс БПЛА, яким теж керуватимуть рівненські розвідники. Втім, для продовження робіт поки що не вистачає коштів.  Адже усі комплектуючі доводиться закуповувати за кордоном, кажуть волонтери.

Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ