Україна розробила тест-системи для визначення антитіл до коронавірусу

Україна стала п'ятою країною в світі, вченим і медикам якої вдалося розробити власні імуноферментні тест-системи для визначення антитіл до коронавірусу в організмі людини.
Оціночні випробування тест-систем Науково-виробничої компанії “Діапроф-Мед” проводить НМУ ім. Богомольця під керівництвом доктора медичних наук, професора Ольги Голубовської, передає УНН.
Отримані результати дозволяють розмістити на ринку першу тест-систему для визначення IgG — антитіл до COVID-19, а саме до білка NC, який найменше піддається мутаціям.
Як результат, 13 квітня, НВК “Діапроф-Мед” поінформувала Міністерство охорони здоров’я України про відповідність тест-системи DIA-SARS-CoV-2-NP-IgG вимогам технічного регламенту (Декларація про відповідність № COV-2020-04).
Розробка передбачає застосування методу імуноферментного аналізу, що означає можливість серологічних лабораторій (лабораторій, які вивчають властивості сироватки крові — ред.) по всій Україні тестувати сироватку і плазму крові (час реакції 2,5 години, кількість одноразового визначення — 96).
Наявний в Україні лабораторний парк для проведення імуноферментного аналізу дозволяє щодня проводити більш 1 млн подібних досліджень.
Такий новий діагностичний інструмент дозволить ретроспективно виявляти перехворілих на коронавірусну інфекцію, виділяти антитіла в плазмі їх крові, що в свою чергу, дозволить використовувати її для лікування важкохворих пацієнтів.
Також тест-системи дозволять вивчати популяційний імунітет до коронавірусу і в майбутньому проводити оцінку ефективності розроблюваних вакцин проти COVID-19.
Виробничі потужності НВК “Діапроф-Мед” дозволяють забезпечити проведення 250 тис тестів в день.
Раніше про розробку і застосування тест-систем на визначення антитіл до Коронавіруси завили в Китаї, США, Німеччини і Росії. Україна стала п’ятою країною в світі, вчені та медики якої в рекордні терміни впоралися з цим викликом.
Додамо, що в Україні вже є перші пацієнти, що одужали від коронавируса, які готові здавати кров і допомагати таким чином хворим, за життя яких медики сьогодні борються в реанімаціях.