Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Копія півника з Бородянки збирає у Львові пожертви для наших Збройних Сил

13 травня, 2022 - 12:04
Копія півника з Бородянки збирає у Львові пожертви для ЗСУ

У Муніципальному мистецькому центрі, що на вул. Стефаника, 11, експонують подобу одного із символів стійкості українців у війні з росією – керамічного півника з Бородянки.
Довідково:

Виріб Васильківського заводу майоліки авторства Валерія Протор’єва став відомим після того, як з’явився на фотографії кореспондентки «Суспільного» Єлизавети Сервантської з розбомбленої російськими окупантами багатоповерхівки у Бородянці, де на голій стіні – майже неушкоджена кухонна шафка із посудом, а на ній – вцілілий півник.

Бородянка, Україна, квітень 2022. Фото Getty Images

«Львівський півник», якого зараз експонують у Муніципальному мистецькому центрі, належить 88-літньому львів’янинові, який пристав на пропозицію працівників Центру провести благодійну акцію.

«Я переконаний, що можливість побачити його підбадьорить багатьох людей, додасть їм позитивних емоцій, а вони за це пожертвують кошти на ЗСУ», – вважає автор ідеї проєкту  Юрко Семашко.

Фігурка перебуватиме на експозиції три тижні, упродовж яких усі охочі зможуть її оглянути та пожертвувати на ЗСУ. Водночас, поруч із півником, можна оглянути й придбати вироби українських дизайнерів, брендів та ініціатив – також з метою збору коштів для потреб військових.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
Фото з відкритих джерел та Львівської міської ради

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ