Той, хто приймає зло без опору, стає його співучасником
Мартін Лютер Кінг, американський проповідник і лідер руху за громадянські права, лауреат Нобелівської премії миру

На Волині вимагають повернути на посаду директора обласного краєзнавчого музею Анатолія Силюка

14 лютого, 2018 - 18:21
Фото: volyn-museum.com.ua

Сьогодні у Волинському краєзнавчому музеї відбулися збори трудового колективу, в яких взяли участь і чимало відомих на Волині краєзнавців, науковців, громадських діячів. Приводом для зібрання стало рішення недавньої сесії обласної ради не продовжувати контракт з директором музею Анатолієм Силюком. Останній очолював музей понад чверть століття, у музейній сфері України його вважають хорошим фахівцем, підтвердженням чого стали численні звернення представників інших музейних та реставраційних установ на підтримку Анатолія Силюка. Колектив та музейників України обурило те, яким чином його фактично звільнили. Анатолій Силюк пройшов усі конкурсні випробування, яких вимагає процедура продовження контракту, всі комісії одноголосно рекомендували його кандидатуру на  посаду директора. 

А під час сесії під час розгляду цього питання значна частина депутатів просто... не голосувала ні «за»,  ні «проти» Силюка, що на практиці означало відхилення його кандидатури. Тому колектив музею та музейні працівники з інших регіонів вимагали від депутатів пояснити причини такої поведінки, назвати причини, які завадили продовжити контракт з Силюком, бо ж жодного зауваження, жодної претензії висловлено не було. Як зазначив під час зборів трудового колективу голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, мають місце «підкилимні ігри», у Волинській обласній раді (на його думку) застосовують практику тиску на керівників комунальних закладів, аби отримати лояльність. Натомість голосуваннями низки депутатів керують «ляльководи». Фракція БПП, зазначив Гунчик, звернеться до обласної ради, аби депутати переглянули своє рішення по кандидатурі директора музею і затвердили на цій посаді Анатолія Силюка.

Жоден інший регіон України не може похвалитися тим, що у музейній справі зроблено на Волині в роки Незалежності: відкрито 4 повноцінні музеї, у чому велика заслуга і Анатолія Силюка. Музейників, краєзнавців, громадськість Волині загалом обурило саме ставлення до людини, яка багато зробила для регіону. З зауважень, які все ж довелося почути сьогодні на засіданні однієї з депутатських комісій від заступника голови облради Романа Карпюка на адресу Силюка, це те, що в музейній сфері половина працівників – пенсіонери, у краєзнавчому музеї система опалення частково ще з тридцятих років, а Анатолій Михайлович начебто і не звертався з приводу її оновлення. Ще закинули, що не ввів поки що єдиний музейний квиток. Те, що музеї Волині стали науковими установами, що «за Силюка» проведено 65 наукових конференцій (найбільше в Україні) – для депутатів мало що, виходить, значить. 

Приклад  протесту музейників показав,  що люди не будуть миритися зі ставленням до фахівців, яке продемонстрували на сесії обласної ради.

Наталія  МАЛІМОН, «День», Луцьк

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ