Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Україна змінила стратегію за допомогою нової зброї та партизанів і готується переломити хід війни, - NYT

14 серпня, 2022 - 12:22
Фото: Генштаб ЗСУ

Останніми тижнями Україна змінила свою стратегію за допомогою нової зброї та зуміла уповільнити просування росії. Завдаючи глибоких ударів в тил ворога, українці виснажують бойовий потенціал рф, сповільнюють її просування на сході та створюють нові вразливі місця на півдні.

Про це йдеться в аналітичній статті The New York Times, передає hromadske.

Так, із дедалі більшим арсеналом далекобійної західної зброї та з допомогою місцевих партизанів, Україна змогла вразити російські сили глибоко в тилу ворога, чим порушила критичні лінії постачання. ЗСУ дедалі частіше вражають цілі, які є ключовими для бойового потенціалу москви, зазначають в NYT.

Одним з таких ударів стала серія вибухів на авіабазі на окупованому Криму, в результаті яких окупанти втратили щонайменше 8 бойових літаків. За словами українського чиновника, вибухи сталися внаслідок удару спецназу за підтримки місцевих партизанів.

У NYT вважають, що така стратегія особливо добре підходить для Херсонської області. Зокрема, місто Херсон, постачання якого залежить лише від чотирьох мостів через річку Дніпро, вважається більш уразливим, ніж інші окуповані міста. 13 серпня ЗСУ заявили, що завдали удару по останньому з мостів, тому тепер тисячі російських військових можуть опинитися в ізоляції та відрізаними від постачання.

Попри те, що українська армія не досягла значних територіальних здобутків, їй вдалося уповільнити просування росії і зупинити великі втрати, яких Україна зазнавала в останні місяці, кажуть в NYT. Водночас росіяни продовжують чинити тиск на сході та півдні і, схоже, ще мають достатньо сил для продовження наступальних операцій.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ