Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Тернопільські волонтери передали в зону АТО медичний евакуатор

15 червня, 2015 - 22:41
Тернопільські волонтери  передали в зону АТО медичний евакуатор
Фото надані автором та з соцмережі зі сторінки «Tactical Bear - Ведмедик-парамедик»

Автомобіль швидкої допомоги відвезли в зону АТО представники волонтерської групи «Допомога військовим Тернопілля». Медичний евакуатор передали  5-ій батальйонно-тактичній групі 81-ої бригади.

«Разом з автомобілем швидкої медичної допомоги бійці отримали медобладнання, ліки і продукти харчування. Ми передали транспортний засіб та іншу частину допомоги батальйону ОУН, який зараз став частиною 81-ої бригади. Там формується нова батальйонно-тактична група. Є гостра потреба у забезпеченні бійців медикаментами та іншими необхідними засобами. Було прохання допомогти воїнам медичним автомобілем», – розповідає представник волонтерської групи «Допомога військовим Тернопілля» Ігор Дзьордзьо.

Це вже другий автомобіль медичної евакуації, який волонтерська група «Допомога військовим Тернопілля» передала в зону АТО. Перший транспортний засіб відправили для госпітальєрів ДУК "Правий Сектор".

Під час цієї поїздки тернопільський волонтер Ігор Дзьордзьо як тренер побував у 30-й бригаді. Він разом з медиками Рівненщини –  представниками спілки волонтерів "Tactical Bear"  провів навчання з тактичної медицини.

– Ми навчали військових, як правильно користуватися аптечками натівського зразка. Нас було троє осіб-лікарів. Об’їздили усі позиції 30-тої бригади і проводили навчання щодо складу аптечки та використання її в екстрених ситуаціях – зупинки кровотечі, відновлення дихання. Поїздку забезпечила ГО "Патріот", яка також надасть велику кількість індивідуальних аптечок для даного військового формування.  Якщо солдати добре спрацюють в “червоній” і “жовтій” зонах, вміють правильно надавати першу медичну допомогу, тоді більше шансів довести пораненого живим до госпіталю, – каже Ігор Дзьордзьо.

Рівненські й тернопільські волонтери і надалі планують їздити в зону АТО, щоб проводити у військових частинах тренінги з тактичної медицини. Окрім цього, збиратимуть та відправлятимуть аптечки для бійців.  Волонтери дякують тернополянам, а також українцям у Польщі та Італії, які допомагають обладнанням, медикаментами та коштами.

Охочі підтримати і долучитися до патріотичної справи можуть зв’язатися із волонтерською групою через «Facebook» на сторінці «Допомога військовим Тернопілля» або за телефоном 096 94 59714. Медикаменти чи кошти на закупівлю ліків можна приносити на Централізований склад збору медикаментів АТО в приміщенні центрального стадіону.

 

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, Тернопіль

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ