Вигідна імперії політика повного "єдінообразія" не може мати нічого спільного з мовною політикою унітарної національної держави
Ігор Калинець український поет, прозаїк, дисидент, політв'язень

Херсонський суд переніс чергове засідання у справі Вишинського

15 червня, 2018 - 15:24
Фото автора

Сьогодні, 15 червня, у Херсонському міському суді мало відбутися чергове засідання у справі керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського. Засідання стосувалося розгляду клопотання слідства щодо отримання результатів низки експертиз.

Вишинського доставили в суд, але засідання так і не відбулося. Адвокат Ігор Мокін заявив про відвід слідчого судді Галини Радченко, адже вона уже брала участь у розгляді цієї справи.

Після кількох годин перерви суд прийняв рішення про розгляд клопотання про відвід наступного тижня.

Нагадаємо, Кирило Вишинський підозрюється у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України). В СБУ стверджують, що метою діяльності «РИА Новости Украина», серед іншого, було системне наповнення медіапростору України інформаційними та аналітичними матеріалами, що відповідають зовнішньополітичним інтересам Російської Федерації, забезпечення інформаційної підтримки зовнішньополітичної діяльності президента та уряду Російської Федерації в Україні, інформаційне забезпечення зовнішньополітичних ініціатив Російської Федерації в Україні. В обов’язки керівника вказаного представництва входило загальне керівництво представництвом, фінансова та адміністративна робота, визначення основних напрямків діяльності та структурних підрозділів, контроль ідеологічного та політичного контенту.

17 травня Херсонський міський суд заарештував Вишинського на 60 діб.

1 червня, під час розгляду апеляційної скарги щодо тримання під вартою, Вишинський заявив, що відмовляється від українського громадянства і звернувся до президента РФ з проханням про надання йому правового захисту та вжиття заходів щодо його звільнення.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ