Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Вінниці 12 митців з усієї України змагаються за звання «Кращого художника»

15 серпня, 13:16
Фото зі сторінки «Кращий художник» у Фейсбук

Перший Всеукраїнський мистецький пленер «Кращий художник» зібрав у місті над Бугом дванадцять митців з різних міст України. Упродовж тижня, окрім написання картин, вони збираються на майстер-класи, відвідують виставки та проводять творчі зустрічі. Подібних заходів досі ніхто в Україні не організовував, запевняє ідейний натхнений пленеру, народний художник України Володимир Козюк. Адже організатори взяли на себе всі витрати – від проживання до забезпечення фарбами та полотнами. І все для того, щоб підтримати творчість митців, надихнути їх на експерименти, розкрити потенціал і презентувати імідж Вінниці, як європейського міста.

«Це абсолютно новий проект, нічого подібного в Україні не проводили. Ідея провести такий пленер для художників з усієї України виникла через те, що нині чимало митців змушені писати свої роботи на простирадлах і фарбами, якими фарбують вікна. Це страшно! Картини не продають, а жити за щось треба… У Китаї, наприклад, художники не думають, де їм взяти фарби чи полотна, їх цим забезпечують соціально свідомі бізнесмени. У нас виживають найсильніші. Але так не повинно бути, бо в Україні також є заможні люди, які готові вкладати кошти у розвиток культури, але не знають як. Наш пленер є прикладом того, як можна об’єднати бізнес і владу та зробити взаємовигідний проект, – розповідає Володимир Козюк. – Коли ми оголосили про пленер і умови його проведення, то отримали понад дві сотні анкет. Члени журі відібрали дванадцять найкращих авторів. Передусім, увага зверталася на професійність, але головним критеріям було бажання щиро працювати. Я спеціально не втручався у цей процес, навіть не телефонував своїм знайомим художникам і розповідав про проект, щоб ніхто не міг сказати, що Козюк зібрав своїх друзів. І, відверто, щиро радію з того, що в результаті до Вінниці приїхали молоді і досвідчені художники з різних куточків України».

Художники на вулицях Вінниці вже стали зірками соціальних мереж. Вінничани фотографують їх за роботою, роблять спільні селфі і набридають запитаннями. Такий мистецький бум зіграв на руку іміджу міста, бо про пленер у Вінниці заговорили в Україні. Самі ж вінничани, не чекаючи на рішення журі, почали визначати фаворитів конкурсу «Кращий художник» і активно обговорювати написані роботи. Такої уваги до своєї скромної творчості художники не очікували, але зізнаються, що це їм імпонує.

«Нам подарували якісні і недешеві фабри і полотна, відверто, не кожному художнику такі матеріали по кишені. Щодня ми відвідуємо різні ресторани, нас водять, як малих дітей і догоджають за будь-яких умов. Я вперше отримую задоволення від роботи. Єдине, що часу на написання робіт дуже мало, а за сюжетів, композицій, які хочеться зобразити багато, – ділиться враженнями учасниця пленеру Катерина Пікало. – Конкурс суперовий, ми навіть не відчуваємо конкуренції, працюємо всі разом, вчимося один у одного. За цей час я написала вже три роботи. І буду щаслива, якщо вони сподобаються вінничанам. Мені приємно їх залишити у Вінниці, подарувати вінничанам, які так прекрасно і гостинно приймали нас протягом тижня».

У Вінниці художники працюватимуть до 16 серпня. Потім за поданими роботами члени журі визначать кращого художника. Він отримає спеціально виготовлений значок. Усі написані роботи потраплять до каталогу, який видадуть до Дня міста, а кращі картини презентують на виставці. Планується також, що одну з написаних робіт кожний автор залишить у Вінниці для формування експозиції майбутнього музею історії міста, а ще одну – подарує меценату, який допоміг в організації мистецького пленеру.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото зі сторінки «Кращий художник» у Фейсбук

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати